Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Џакарта, 25 септември 2018 (МИА) - Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено море во пловечк... повеќе...

 
Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Париз, 25 септември 2018 (МИА) - Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години затворска казна в... повеќе...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Еден од најистакнатите британски математичари, Мајкл Атија тврди д... повеќе...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Лос Анџелес, 25 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, исто толку фат... повеќе...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Њујорк, 25 септември 2018 (МИА) - Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која овој јуни стана вт... повеќе...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити, Саидо Берахино ... повеќе...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Стокхолм, 24 септември 2018 (МИА) - Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алтернативна Нобел... повеќе...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) - Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската палата во Лондон под... повеќе...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Лос Анџелес, 24 септември 2018 (МИА) - Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емотивна празни... повеќе...

НАСА откри две нови планети

НАСА откри две нови планети

Хјустон, 24 септември 2018 (МИА) - Само пет месеци по поставувањето во земјината орбита, телескопот ... повеќе...

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Минхен, 23 септември 2018 (МИА) - Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот на фестивалот на ... повеќе...

Хитлер и Ленин во трка за градоначалничката функција во Јунгар

Хитлер и Ленин во трка за градоначалничката функција во Јунгар

Лима, 23 септември 2018 (МИА) - На локалните избори во перуанскиот град Јунгар, Хитлер се надева дек... повеќе...

Пет видови алкохол кои ја уништуваат кожата

Пет видови алкохол кои ја уништуваат кожата

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Покрај тоа што алкохолот и штети на тежината и здравјето, тој не е... повеќе...

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Мадрид, 23 септември 2018 (МИА) - Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наградата за животн... повеќе...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Лондон, 23 септември 2018  (МИА) – Британскиот порномодел Тејлор Роуз ги постави своите импланти на ... повеќе...

Силви Бенд со мјузиклот „Песни од Коштана“ на културно лето во општина Ѓорче Петров

Силви Бенд со мјузиклот „Песни од Коштана“ на културно лето во општина Ѓорче Петров

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) - Во рамки на културното лето „Звуците на културата“ во општина Ѓорч... повеќе...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Мајами, 22 септември 2018 (МИА) – Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна се разведе од и... повеќе...