Мозаик

Дени Бојл се откажал од новиот филм за Бонд, бидејќи не сакал да го „убие“

Дени Бојл се откажал од новиот филм за Бонд, бидејќи не сакал да го „убие“

Лондон, 27 август 2018 (МИА) -  Британскиот режисер Дени Бојл пред неколку дена се откажа од работ... повеќе...

 
Џиновска лигња се појави на плажа во Нов Зеланд

Џиновска лигња се појави на плажа во Нов Зеланд

Велингтон, 27 август 2018 (МИА) -  Џиновска лигња изненади тројца нуркачи на плажа јужно од Велингто... повеќе...

Фудбалер на Волфсбург одби да носи капитенска лента со боите на ЛГБТ заедницата

Фудбалер на Волфсбург одби да носи капитенска лента со боите на ЛГБТ заедницата

Волфсбург, 27 август 2018 (МИА) – Хрватскиот фудбалер Јосип Брекало се спротистави на правилата на н... повеќе...

Марокански пејач уапсен во Франција поради силување

Марокански пејач уапсен во Франција поради силување

Париз, 27 август 2018 (МИА) - Француските власти соопштија дека мароканскиот пејач Саад Ламјаред (33... повеќе...

Во Холандија уапсен маж осомничен за убиство што се случило пред 20 години

Во Холандија уапсен маж осомничен за убиство што се случило пред 20 години

Хаг, 27 август 2018 (МИА) - Холандската полиција денеска соопшти дека во Шпанија е уапсен 55-годишен... повеќе...

Аријана Гранде не е првата која верувала дека Бог е жена

Аријана Гранде не е првата која верувала дека Бог е жена

Лос Анџелес, 27 август 2018 (МИА) - Последниот музички хит на Аријана Гранде, „God is a Woman“ (Бог ... повеќе...

Том Харди се сели од Лондон поради обожавателка

Том Харди се сели од Лондон поради обожавателка

Лондон, 27 август 2018 (МИА) - Познатиот актер Том Харди и неговата бремена сопруга Шарлот Рајли, пл... повеќе...

Почина американскиот театарски сценарист Нил Сајмон

Почина американскиот театарски сценарист Нил Сајмон

Њујорк, 27 август 2018 (МИА) - Познатиот американскиот театарски сценарист Нил Сајмон почина вчера н... повеќе...

Трамп погрешно обои американско знаме

Трамп погрешно обои американско знаме

Њујорк, 26 август 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп, првата дама Меланија и минист... повеќе...

Руски милијардер ќе гради најголема сала за хокеј во светот

Руски милијардер ќе гради најголема сала за хокеј во светот

Москва, 26 август 2018 (МИА) – Рускиот милијардер Генадиј Тимченко изјави дека планира да изгради на... повеќе...

Поранешниот сопруг на Моника Белучи се ожени со 30 години помлада манекенка

Поранешниот сопруг на Моника Белучи се ожени со 30 години помлада манекенка

Бидар, 26 август 2018 (МИА) - Поранешниот сопруг на Моника Белучи, францускиот актер Винсент Касел, ... повеќе...

Турска манекенка: Ја продавам невиноста. Сакам мајка ми да биде горда на мене

Турска манекенка: Ја продавам невиноста. Сакам мајка ми да биде горда на мене

Баку, 25 август 2018 (МИА) - Успешната азербејџанска манекенка Махбуба Мамаџада (23) одлучила да ја ... повеќе...

Семејството на Принс го обвини неговиот личен лекар за смртта на музичарот

Семејството на Принс го обвини неговиот личен лекар за смртта на музичарот

Њујорк, 25 август 2018 (МИА) - Семејството на американскиот музичар Принс, кој почина во 2016 година... повеќе...

Тајлер побара од Трамп да престане да ги користи песните на „Аеросмит“

Тајлер побара од Трамп да престане да ги користи песните на „Аеросмит“

Њујорк, 25 август 2018 (МИА) – Пејачот на рок групата „Аеросмит“, Стивен Тајлер, повторно побара од ... повеќе...

Бил Клинтон ќе биде меѓу говорниците на погребот Арета Френклин

Бил Клинтон ќе биде меѓу говорниците на погребот Арета Френклин

Њујорк, 25 август 2018 (МИА) - Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше прија... повеќе...

Индонежанец плати алиментација со монети тешки речиси 900 килограми

Индонежанец плати алиментација со монети тешки речиси 900 килограми

Џакарта, 24 август 2018 (МИА) – Индонежанецот Дви Сусиларто го исплати заостанатиот долг за алимента... повеќе...

Истовремено повикала 150 момчиња на состанок

Истовремено повикала 150 момчиња на состанок

Њујорк, 24 август 2018 (МИА) - Манекенката Наташа Апонте од Њујорк последниве неколку месеци преку с... повеќе...