Мозаик

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Лос Анџелес, 22 септември 2018 (МИА) – Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да си заминат о... повеќе...

 
Парче килибар тешко 1,8 килограми пронајдено во Калининград

Парче килибар тешко 1,8 килограми пронајдено во Калининград

Калининград, 21 септември 2018 (МИА) – Парче килибар тешко 1,8 килограми е пронајдено во каменолом в... повеќе...

Одликата на девојките што претпочитаат доминантен маж

Одликата на девојките што претпочитаат доминантен маж

Синјанг, 21 септември 2018 (МИА) - Според Универзитетот на Синјанг во Кина, девојките што претпочита... повеќе...

Ештон Качер со автомобил удри во 19-годишно момче, па се сликаше со него

Ештон Качер со автомобил удри во 19-годишно момче, па се сликаше со него

Лос Анџелес, 21 септември 2018 (МИА) - Ештон Качер со својата „тесла“ удри во 19-годишниот Лео Марен... повеќе...

Семејството на Драгојевиќ ги предупреди оние што сакаат да заработат од неговото име

Семејството на Драгојевиќ ги предупреди оние што сакаат да заработат од неговото име

Загреб, 21 септември 2018 (МИА) - Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обрати на сите оние што се ... повеќе...

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) - Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка, „се затрескал“... повеќе...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Меделин, 21 септември 2018 (МИА) - Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграциските служби, в... повеќе...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „градот на гр... повеќе...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Сеул, 20 септември 2018 (МИА) - Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари два тона од реткат... повеќе...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја улога во продо... повеќе...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Мелбурн, 20 септември 2018 (МИА) -  Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот на капетан Џејм... повеќе...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Лондон, 20 септември 2018 (МИА) - Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го ликот на Хан Соло в... повеќе...

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Минеаполис, 19 септември 2018 (МИА) - Илјадници обожаватели на американскиот музичар Принс, кој почи... повеќе...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Објавена првата слика од новиот Џокер

Лос Анџелес, 19 септември 2018 (МИА) - Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата слика од Х... повеќе...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Лос Анџелес, 19 септември 2018 (МИА) - Желбата за зборување со животните тлее во многумина откако ле... повеќе...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има погребан човек

Хјустон, 19 септември 2018 (МИА) - На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови... повеќе...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Ватикан, 19 септември 2018 (МИА) - Папата Франциско им порача на младите Французи дека сексот е „гол... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...