• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Мозаик

Третиот дел од „Повикување“ со рекордна заработка во првиот викенд

Третиот дел од „Повикување“ со рекордна заработка во првиот викенд

Лос Анџелес, 10 септември 2018 (МИА) - „Калуѓерка“ - третиот дел од хорор серијалот „Повикување“ пос... повеќе...

 
Напуштена црква во Нанси оди на продажба

Напуштена црква во Нанси оди на продажба

Нанси, 10 септември 2018 (МИА) - Бискупијата на Нанси одлучи - црква која верниците ја имаат напуште... повеќе...

Избрана Мис Америка 2019

Избрана Мис Америка 2019

Атлантик Сити, 10 септември 2018 (МИА) - Ниа Имани Френклин (23) е новата Мис Америка за 2019 година... повеќе...

Нов систем за собирање пластика осмислен од 24-годишник

Нов систем за собирање пластика осмислен од 24-годишник

Сан Франциско, 9 септември 2018 (МИА) – Брод, кој влече нов систем за собирање пластика, го напушти ... повеќе...

Канадската армија забрани марихуана 24 часа пред заминување во воена операција

Канадската армија забрани марихуана 24 часа пред заминување во воена операција

Торонто, 9 септември 2018 (МИА) - Канадската армија издаде наредба за користењето на марихуана меѓу ... повеќе...

„Златен лав“ за филмот „Рома“ на Алфонсо Куарон

„Златен лав“ за филмот „Рома“ на Алфонсо Куарон

Венеција, 9 септември 2018 (МИА) – Мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон ја доби наградата „Златен ла... повеќе...

Пол Макартни одржа концерт на њујоршката станица Гранд сентрал

Пол Макартни одржа концерт на њујоршката станица Гранд сентрал

Њујорк, 8 септември 2018 (МИА) – Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на М... повеќе...

Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Канбера, 8 септември 2018 (МИА) – Поради уништувањето на шумите за добивање на земјоделско земјишт... повеќе...

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија

Лос Анџелес, 8 септември 2018 (МИА) – Американскиот рапер Мек Милер, чие вистинско име е Малком Ме... повеќе...

Турскиот режисер Али Авчи осуден на шест години и три месеци затвор за неприкладни сцени со Ердоган

Турскиот режисер Али Авчи осуден на шест години и три месеци затвор за неприкладни сцени со Ердоган

Истанбул, 7 септември 2018 (МИА) – Судот во Истанбул го осуди денеска турскиот режисер Али Авчи на з... повеќе...

Се разведува Борис Џонсон

Се разведува Борис Џонсон

Лондон, 7 септември 2018 (МИА) – Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон се... повеќе...

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

Чикаго, 7 септември 2018 (МИА) - Расправиите со партнерот можат да доведат до силни физички болки, п... повеќе...

„Предатор“ ќе мора да се премонтира поради сексуален престапник во актерската екипа

„Предатор“ ќе мора да се премонтира поради сексуален престапник во актерската екипа

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - На само неколку дена пред премиерата на филмот „Предатор“, ќе ... повеќе...

Ким Кардашијан повторно на средба со Трамп

Ким Кардашијан повторно на средба со Трамп

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата од американските  реални шоуа, Ким Кардашијан повторн... повеќе...

Манекенката Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар околу нејзината дебелина

Манекенката Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар околу нејзината дебелина

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - „Полничката манекенка“ Амелија Стабс реагираше на невкусен ком... повеќе...

Почина Берт Рејнолдс

Почина Берт Рејнолдс

Мајами, 6 септември 2018 (МИА) - Познатиот американски актер Берт Рејнолдс починал денеска на 82 год... повеќе...

Снимањето на 25-от „Џејмс Бонд“ филм најверојатно се одложува

Снимањето на 25-от „Џејмс Бонд“ филм најверојатно се одложува

Лос Анџелес, 6 септември 2018 (МИА) - Откако оскаровскиот режисер Дени Бојл го напушти проектот, 25-... повеќе...