• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Мозаик

Пол Макартни одржа концерт на њујоршката станица Гранд сентрал

Пол Макартни одржа концерт на њујоршката станица Гранд сентрал

Њујорк, 8 септември 2018 (МИА) – Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на М... повеќе...

 
Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Канбера, 8 септември 2018 (МИА) – Поради уништувањето на шумите за добивање на земјоделско земјишт... повеќе...

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија

Лос Анџелес, 8 септември 2018 (МИА) – Американскиот рапер Мек Милер, чие вистинско име е Малком Ме... повеќе...

Турскиот режисер Али Авчи осуден на шест години и три месеци затвор за неприкладни сцени со Ердоган

Турскиот режисер Али Авчи осуден на шест години и три месеци затвор за неприкладни сцени со Ердоган

Истанбул, 7 септември 2018 (МИА) – Судот во Истанбул го осуди денеска турскиот режисер Али Авчи на з... повеќе...

Се разведува Борис Џонсон

Се разведува Борис Џонсон

Лондон, 7 септември 2018 (МИА) – Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон се... повеќе...

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

Чикаго, 7 септември 2018 (МИА) - Расправиите со партнерот можат да доведат до силни физички болки, п... повеќе...

„Предатор“ ќе мора да се премонтира поради сексуален престапник во актерската екипа

„Предатор“ ќе мора да се премонтира поради сексуален престапник во актерската екипа

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - На само неколку дена пред премиерата на филмот „Предатор“, ќе ... повеќе...

Ким Кардашијан повторно на средба со Трамп

Ким Кардашијан повторно на средба со Трамп

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата од американските  реални шоуа, Ким Кардашијан повторн... повеќе...

Манекенката Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар околу нејзината дебелина

Манекенката Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар околу нејзината дебелина

Лос Анџелес, 7 септември 2018 (МИА) - „Полничката манекенка“ Амелија Стабс реагираше на невкусен ком... повеќе...

Почина Берт Рејнолдс

Почина Берт Рејнолдс

Мајами, 6 септември 2018 (МИА) - Познатиот американски актер Берт Рејнолдс починал денеска на 82 год... повеќе...

Снимањето на 25-от „Џејмс Бонд“ филм најверојатно се одложува

Снимањето на 25-от „Џејмс Бонд“ филм најверојатно се одложува

Лос Анџелес, 6 септември 2018 (МИА) - Откако оскаровскиот режисер Дени Бојл го напушти проектот, 25-... повеќе...

Робот ќе ги следи спортските новини во данска новинска агенција

Робот ќе ги следи спортските новини во данска новинска агенција

Копенхаген, 6 септември 2018 (МИА) - Данската новинска агенција Ритзау инсталираше робот што самосто... повеќе...

Лили Ален го начекала Џејмс Блант како води љубов на јавно место

Лили Ален го начекала Џејмс Блант како води љубов на јавно место

Лос Анџелес, 6 септември 2018 (МИА) - Контроверзната британска поп пејачка Лили Ален го фатила својо... повеќе...

Шегите околу религијата во Саудиска Арабија ќе се казнуваат

Шегите околу религијата во Саудиска Арабија ќе се казнуваат

Ријад, 6 септември 2018 (МИА) - Шеги на религиозни теми на интернет отсега можат да значат и пет год... повеќе...

Кондомот не треба да се чува во паричник

Кондомот не треба да се чува во паричник

Лондон, 6 септември 2018 (МИА) - Секогаш е добро кондомот да ни биде при рака, па вообичаено го чува... повеќе...

Во Грција пронајдена скулптура на Афродита украдена од музеј

Во Грција пронајдена скулптура на Афродита украдена од музеј

Атина, 5 септември 2018 (МИА) - Грчките власти ја пронајдоа скулптурата на Афродита која беше украде... повеќе...

Робинсон: Без марихуана немаше да издржам 18 години во НБА

Робинсон: Без марихуана немаше да издржам 18 години во НБА

Њујорк, 5 септември 2018 (МИА) - Поранешниот кошаркар Клиф Робинсон, кој 18 години настапуваше во НБ... повеќе...