• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Мозаик

Робот ќе ги следи спортските новини во данска новинска агенција

Робот ќе ги следи спортските новини во данска новинска агенција

Копенхаген, 6 септември 2018 (МИА) - Данската новинска агенција Ритзау инсталираше робот што самосто... повеќе...

 
Лили Ален го начекала Џејмс Блант како води љубов на јавно место

Лили Ален го начекала Џејмс Блант како води љубов на јавно место

Лос Анџелес, 6 септември 2018 (МИА) - Контроверзната британска поп пејачка Лили Ален го фатила својо... повеќе...

Шегите околу религијата во Саудиска Арабија ќе се казнуваат

Шегите околу религијата во Саудиска Арабија ќе се казнуваат

Ријад, 6 септември 2018 (МИА) - Шеги на религиозни теми на интернет отсега можат да значат и пет год... повеќе...

Кондомот не треба да се чува во паричник

Кондомот не треба да се чува во паричник

Лондон, 6 септември 2018 (МИА) - Секогаш е добро кондомот да ни биде при рака, па вообичаено го чува... повеќе...

Во Грција пронајдена скулптура на Афродита украдена од музеј

Во Грција пронајдена скулптура на Афродита украдена од музеј

Атина, 5 септември 2018 (МИА) - Грчките власти ја пронајдоа скулптурата на Афродита која беше украде... повеќе...

Робинсон: Без марихуана немаше да издржам 18 години во НБА

Робинсон: Без марихуана немаше да издржам 18 години во НБА

Њујорк, 5 септември 2018 (МИА) - Поранешниот кошаркар Клиф Робинсон, кој 18 години настапуваше во НБ... повеќе...

Интелигентните луѓе честопати се осамени и несреќни

Интелигентните луѓе честопати се осамени и несреќни

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Коефициентoт на интелигенција на Алберт Ајнштајн бил 170, на Стивен... повеќе...

Швеѓанка јаде 15 тегли Нутела месечно за да постигне светски рекорд

Швеѓанка јаде 15 тегли Нутела месечно за да постигне светски рекорд

Гетеборг, 5 септември 2018 (МИА) - Една од најголемите амбиции во животот на Наташа Kроун од Гетебор... повеќе...

Научници потврдија: Фреди Меркјури е најдобриот пејач на сите времиња

Научници потврдија: Фреди Меркјури е најдобриот пејач на сите времиња

Виена, 5 септември 2018 (МИА) - Британскиот пејач Фреди Меркјури е најдобриот пејач во историјата, с... повеќе...

Том Одел доаѓа во Скопје

Том Одел доаѓа во Скопје

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Младиот кантавтор Том Одел на 13 февруари 2019 година доаѓа во Скоп... повеќе...

Машки парфеми кои жените ги обожаваат

Машки парфеми кои жените ги обожаваат

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Мажите понекогаш не обрнуваат внимание на квалитетот на парфемот ил... повеќе...

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

Тел Авив, 4 септември 2018 (МИА) - Моника Левински го прекина интервјуто на гостувањето на една изра... повеќе...

Најавен осмиот дел на „Полициска академија“

Најавен осмиот дел на „Полициска академија“

Лос Анџелес, 4 септември 2018 (МИА) - „Се крчка“ ново продолжение од легендарниот серијал комедии од... повеќе...

Наместо пристојна моминска вечер, другарките и организирале „погреб“

Наместо пристојна моминска вечер, другарките и организирале „погреб“

Мајами, 4 септември 2018 (МИА) - За некого можеби е бизарно, за некого, пак, просто - израз на црн х... повеќе...

Разликите меѓу Северна и Јужна Кореја видени од Вселената (видео)

Разликите меѓу Северна и Јужна Кореја видени од Вселената (видео)

Хјустон, 4 септември 2018 (МИА) - НАСА објави видео од Земјината Орбита, кое ја прикажува Југоисточн... повеќе...

Снимен првиот порно филм со женски робот

Снимен првиот порно филм со женски робот

Будимпешта, 4 септември 2018 (МИА) - Фирмата Лумидолс, што низ цела Европа отвора јавни куќи со секс... повеќе...

ОАЕ испраќаат двајца астронаути на Меѓународната вселенска станица

ОАЕ испраќаат двајца астронаути на Меѓународната вселенска станица

Дубаи, 3 септември 2018 (МИА) - Двајца астронаути од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) следната годи... повеќе...