Мозаик

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

Тел Авив, 4 септември 2018 (МИА) - Моника Левински го прекина интервјуто на гостувањето на една изра... повеќе...

 
Најавен осмиот дел на „Полициска академија“

Најавен осмиот дел на „Полициска академија“

Лос Анџелес, 4 септември 2018 (МИА) - „Се крчка“ ново продолжение од легендарниот серијал комедии од... повеќе...

Наместо пристојна моминска вечер, другарките и организирале „погреб“

Наместо пристојна моминска вечер, другарките и организирале „погреб“

Мајами, 4 септември 2018 (МИА) - За некого можеби е бизарно, за некого, пак, просто - израз на црн х... повеќе...

Разликите меѓу Северна и Јужна Кореја видени од Вселената (видео)

Разликите меѓу Северна и Јужна Кореја видени од Вселената (видео)

Хјустон, 4 септември 2018 (МИА) - НАСА објави видео од Земјината Орбита, кое ја прикажува Југоисточн... повеќе...

Снимен првиот порно филм со женски робот

Снимен првиот порно филм со женски робот

Будимпешта, 4 септември 2018 (МИА) - Фирмата Лумидолс, што низ цела Европа отвора јавни куќи со секс... повеќе...

ОАЕ испраќаат двајца астронаути на Меѓународната вселенска станица

ОАЕ испраќаат двајца астронаути на Меѓународната вселенска станица

Дубаи, 3 септември 2018 (МИА) - Двајца астронаути од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) следната годи... повеќе...

„Лувр Абу Даби“ го одложи прикажувањето на сликата Спасител на светот

„Лувр Абу Даби“ го одложи прикажувањето на сликата Спасител на светот

Абу Даби, 3 септември 2018 (МИА) - Поставувањето на сликата Спасител на светот (Salvator mundi) на... повеќе...

Универзитетот на Меган Маркл го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти

Универзитетот на Меган Маркл го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти

Чикаго, 3 септември 2018 (МИА) - Северозападниот Универзитет на Илиноис во САД, каде што студирала н... повеќе...

Австралиска манекенка пронајдена мртва во Грција, најверојатно се самоубила

Австралиска манекенка пронајдена мртва во Грција, најверојатно се самоубила

Атина, 3 септември 2018 (МИА) - Младата австралиска Инстаграм манекенка Синејд Мекнамара која беше п... повеќе...

Си-ен-ен повлекува емисии со Ејжа Арџенто поради обвиненијата за сексуален напад

Си-ен-ен повлекува емисии со Ејжа Арџенто поради обвиненијата за сексуален напад

Лос Анџелес, 3 септември 2018 (МИА) - Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бур... повеќе...

Филмот за Нил Армстронг искритикуван како непатриотски

Филмот за Нил Армстронг искритикуван како непатриотски

Лос Анџелес, 3 септември 2018 (МИА) - Филмот за Нил Армстронг и мисијата Аполо 11 - „Првиот човек“, ... повеќе...

Американски воени методи: Како да заспиете за помалку од две минути?

Американски воени методи: Како да заспиете за помалку од две минути?

Лос Анџелес, 3септември 2018 (МИА) - За оние кои страдаат од несоница, Американската армија открива ... повеќе...

Во Египет откриено една од најстарите неолитски населби

Во Египет откриено една од најстарите неолитски населби

Каиро, 2 септември 2018 (МИА) - Египетските археолози открија едно од најстарите населби некогаш про... повеќе...

Зошто на жените им треба повеќе сон отколку на мажите?

Зошто на жените им треба повеќе сон отколку на мажите?

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Ние постојано слушаме и читаме дека треба да спиеме најмалку 8 часа... повеќе...

Црвено месо и млеко за долговечност

Црвено месо и млеко за долговечност

Лондон, 2 септември 2018 (МИА) - Луѓето кои јадат црвено месо и сирење повеќе од препорачаното живеа... повеќе...

Гучи роденденска забава за посвоените деца на Мадона

Гучи роденденска забава за посвоените деца на Мадона

Лос Анџелес, 2 септември 2018 (МИА) - Мадона организирала забава во африкански стил за својот син Де... повеќе...

Ирвинг донираше 110 илјади долари на Индијанци

Ирвинг донираше 110 илјади долари на Индијанци

Бостон, 2 септември 2018 (МИА) – Кошаркарот на Бостон Селтикс, Кајри Ирвинг, донираше 110 илјади дол... повеќе...