• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Мозаик

Индонежанец плати алиментација со монети тешки речиси 900 килограми

Индонежанец плати алиментација со монети тешки речиси 900 килограми

Џакарта, 24 август 2018 (МИА) – Индонежанецот Дви Сусиларто го исплати заостанатиот долг за алимента... повеќе...

 
Истовремено повикала 150 момчиња на состанок

Истовремено повикала 150 момчиња на состанок

Њујорк, 24 август 2018 (МИА) - Манекенката Наташа Апонте од Њујорк последниве неколку месеци преку с... повеќе...

„Форбс“: Џорџ Клуни е најплатениот глумец изминатава година

„Форбс“: Џорџ Клуни е најплатениот глумец изминатава година

Лос Анџелес, 24 август 2018 (МИА) - Списанието „Форбс“ ја објави листата актери кои оствариле најгол... повеќе...

Рекорден број корисници на интернет во Кина

Рекорден број корисници на интернет во Кина

Пекинг, 24 август 2018 (МИА) - Според истражување на Кинескиот информациски и интернет центар, бројо... повеќе...

Ограби црква и порача: Молете се за мене!

Ограби црква и порача: Молете се за мене!

Њујорк, 24 август 2018 (МИА) - Човек, кој упаднал во црква во едно гратче во американската сојузна д... повеќе...

Полицијата ја објави видеоснимката, Ханикат пукал во полицијата (видео)

Полицијата ја објави видеоснимката, Ханикат пукал во полицијата (видео)

Лос Анџелес, 23 август 2018 (МИА) - Полицијата во Лос Анџелес објави видео од инцидентот во кој беше... повеќе...

Бен Афлек повторно во клиника за одвикнување од алкохол

Бен Афлек повторно во клиника за одвикнување од алкохол

Лос Анџелес, 23 август 2018 (МИА) -  Поранешна сопруга на Бен Афлик, Џенифер Гарнер, вчера го одвела... повеќе...

Крај на хит-серијата „Бубалици“

Крај на хит-серијата „Бубалици“

Лос Анџелес, 23 август 2018 (МИА) - Креаторите на популарната телевизиска серија „Бубалици“ (The Big... повеќе...

НАСА забележа необичен феномен на работ на Сончевиот Систем

НАСА забележа необичен феномен на работ на Сончевиот Систем

Хјустон, 23 август 2018 (МИА) - Со помош на вселенскиот брод „Нови хоризонти", НАСА забележа мистери... повеќе...

Тој и пишал писмо, а таа му одговорила по 23 години

Тој и пишал писмо, а таа му одговорила по 23 години

Илиноис, 23 август 2018 (МИА) - Ендрју Пјотровски од Илиноис, САД, како седумгодишно момче преку црк... повеќе...

Премиера на „Мег“ - ајкулата чудовиште, ФХ3Х дел од ефектите

Премиера на „Мег“ - ајкулата чудовиште, ФХ3Х дел од ефектите

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваш... повеќе...

Дрон сними изолирано амазонско племе во Бразил

Дрон сними изолирано амазонско племе во Бразил

Бразилијa, 23 август 2018 (МИА) - Дрон регистрираше уште едно изолирано домородно племе во бразилски... повеќе...

Ципрас до штотуку венчан пар: Младоженецу, внимавај што ветуваш

Ципрас до штотуку венчан пар: Младоженецу, внимавај што ветуваш

Атина, 23 август 2018 (МИА) - Завршувањето на третата последна програма со финансиска помош за Грциј... повеќе...

Почина „Роби Ротен“ од „Мрзливиот град“

Почина „Роби Ротен“ од „Мрзливиот град“

Рејкјавик, 22 август 2018 (МИА) – Исландскиот актер Стефан Карл Стефансон, кој го играше негативецот... повеќе...

Дени Бојл нема да го режира новиот филм за Бонд

Дени Бојл нема да го режира новиот филм за Бонд

Лос Анџелес, 22 август 2018 (МИА) -  Британскиот режисер Дени Бојл се откажа од работата на новиот ф... повеќе...

Старица „уапсена“ во полициското шоу „Полицајци“

Старица „уапсена“ во полициското шоу „Полицајци“

Лос Анџелес, 22 август 2018 (МИА) - Една од најстраствените, но и највозарсните љубителки на реалнот... повеќе...

ФХ3Х дел од ефектите на „Мег“ - ајкулата чудовиште, премиерата утревечер во Скопје

ФХ3Х дел од ефектите на „Мег“ - ајкулата чудовиште, премиерата утревечер во Скопје

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваш... повеќе...