Спорт

Валверде: За нас, Меси е најдобриот

Валверде: За нас, Меси е најдобриот

Барселона, 25 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, изјави дека негови... повеќе...

 
Алегри го спречил Роналдо да присуствува на доделувањето наградите на ФИФА

Алегри го спречил Роналдо да присуствува на доделувањето наградите на ФИФА

Торино, 25 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, го сопрел Кристијано... повеќе...

Венгер подготвен да води нов клуб

Венгер подготвен да води нов клуб

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Францускиот стратег, Арсен Венгер изјави дека е подготвен да с... повеќе...

Берлускони целосно ја купува Монца

Берлускони целосно ја купува Монца

Рим, 25 септември 2018 (МИА) - Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони, се согласи це... повеќе...

Погба веќе не е капитен на Манчестер Јунајтед

Погба веќе не е капитен на Манчестер Јунајтед

Манчестер, 25 септември 2018 (МИА) - Откако некои од медиумите во Англија соопштија за нови расп... повеќе...

ФИФА со критки до Роналдо и Меси поради нивна „дискредитација“ на фудбалот

ФИФА со критки до Роналдо и Меси поради нивна „дискредитација“ на фудбалот

Нион, 25 септември 2018 (МИА) - Меѓунардоната фудбалска федерација (ФИФА) упати критики до Кристијан... повеќе...

КАС: Лацио да плати еден милион евра на Феенорд за Де Врај

КАС: Лацио да плати еден милион евра на Феенорд за Де Врај

Лозана, 25 септември 2018 (МИА) - Арбитражниот суд во Лозана донесе одлука за случајот со дефанз... повеќе...

Вудворд го поддржа Мурињо и му вети повеќе инвестиции

Вудворд го поддржа Мурињо и му вети повеќе инвестиции

Манчестер, 25 септември 2018 (МИА) - Извршниот потпретседател на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд заст... повеќе...

Модриќ: Би сакал да ја завршам кариерата во Реал

Модриќ: Би сакал да ја завршам кариерата во Реал

Мадрид, 25 септември 2018 (МИА) - Официјално најдобриот фудбалер во светот, Лука Модриќ изјави д... повеќе...

Абутовиќ се повреди, нема да игра против Вардар

Абутовиќ се повреди, нема да игра против Вардар

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) - Ракометарот на германскиот шамоион Рајн Некар Левен, Илија А... повеќе...

Марота: Јувентус сонува за трофејот во ЛШ

Марота: Јувентус сонува за трофејот во ЛШ

Торино, 25 септември 2018 (МИА) - Генералниот директор на Јувентус, Џузепе Марота, рече дека клу... повеќе...

Клоп ја оцени програмата на Ливерпул како „невозможна“

Клоп ја оцени програмата на Ливерпул како „невозможна“

Ливерпул, 25 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ја нарече „невозможна“ п... повеќе...

Вињалес разочаран од Јамаха: Немам ниту мотивација, ниту очекувања

Вињалес разочаран од Јамаха: Немам ниту мотивација, ниту очекувања

Лесмо, 25 септември 2018 (МИА) - Сериозно разочаран од неговиот тим, Маверик Вињалес изјави дека пов... повеќе...

Џовинаци му се приклучува на Раиконен во Заубер

Џовинаци му се приклучува на Раиконен во Заубер

Цирих, 25 септември 2018 (МИА) - Антонио Џовинаци доби своја шанса и во март следната година ќе се н... повеќе...

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Васоски: Мора да останеме концентрирани

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) – Вардар од шест натпревари во Првата лига оваа сезона има скор од ч... повеќе...

Лопетеги пред самиот натпревар ќе одлучи дали Иско ќе игра против Севиља

Лопетеги пред самиот натпревар ќе одлучи дали Иско ќе игра против Севиља

Мадрид, 25 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги се уште не знае дали играч... повеќе...

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Лoндон, 25 септември 2018 (МИА) - Арон Ремзи по крајот на сезоната може да си замине од Арсенал како... повеќе...