• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Спорт

Куп на Македонија: Фаворитите рутински до победа, само Вардар ремизираше

Куп на Македонија: Фаворитите рутински до победа, само Вардар ремизираше

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Во првите осминафинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македониј... повеќе...

 
Берлускони ја презема Монца

Берлускони ја презема Монца

Монца, 19 септември 2018 (МИА) - Претседателот на фудбалскиот клуб Монца, Никола Коломбо, потврди де... повеќе...

Фелпс: По пензионирањето спортистите заслужуваат поголема поддршка

Фелпс: По пензионирањето спортистите заслужуваат поголема поддршка

Њујорк, 19 септември 2018 (МИА) – Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс истакна дека треба да ... повеќе...

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Барселона, 19 септември 2018 (МИА) – Актуелниот најдобар тенисер во светот Рафаел Надал соопшти дека... повеќе...

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Рим, 19 септември 2018 (МИА) - Торино се повлече од заедничката кандидатура со Кортина Д'Aмпецо и со... повеќе...

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Пјонгјанг, 19 септември 2018 (МИА) – Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка ... повеќе...

АТП го суспендираше судијата Лајани

АТП го суспендираше судијата Лајани

Лондон, 19 септември 2018 (МИА) - Тенискиот судија Мохамед Лајани поради кршење на правилото за непр... повеќе...

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Валенсија, Марселињо изјави дека неговиот тим не се... повеќе...

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Мадрид, 19 септември 2018 (МИА) – Неверојатни 400 милиони евра ќе чини реконструкцијата на стадионот... повеќе...

Киево казнетo со одземање три бода

Киево казнетo со одземање три бода

Рим, 19 септември 2018 (МИА) – Екипата на Киево од Верона е казнета со одземање три бода, одлучи Ита... повеќе...

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Белград, 19 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис беше импресиониран ... повеќе...

Турција се надева дека ќе го добие ЕУРО 2024

Турција се надева дека ќе го добие ЕУРО 2024

Анкара, 19 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Турскиот фудбалски сојуз, Јилдирим Демирорен, изр... повеќе...

Ковач претпазлив пред Бенфика

Ковач претпазлив пред Бенфика

Лисабон, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач е воздржан пред вечерашниот ... повеќе...

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Париз, 19 септември 2018 (МИА) – Два ресторана во француската престолнина објавија необична акција, ... повеќе...

Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами, 19 септември 2018 (МИА) – Мајами Хит објави дека го продолжи договорот со трикратниот освоју... повеќе...

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

Ливерпул, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот ан Пари Сен Жермен, Томас Тухел вели дека неговиот тим ... повеќе...

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Лос Анџелес, 19 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, смета д... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...