Спорт

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Барселона, 19 септември 2018 (МИА) – Актуелниот најдобар тенисер во светот Рафаел Надал соопшти дека... повеќе...

 
Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Рим, 19 септември 2018 (МИА) - Торино се повлече од заедничката кандидатура со Кортина Д'Aмпецо и со... повеќе...

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Пјонгјанг, 19 септември 2018 (МИА) – Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка ... повеќе...

АТП го суспендираше судијата Лајани

АТП го суспендираше судијата Лајани

Лондон, 19 септември 2018 (МИА) - Тенискиот судија Мохамед Лајани поради кршење на правилото за непр... повеќе...

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Валенсија, Марселињо изјави дека неговиот тим не се... повеќе...

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Мадрид, 19 септември 2018 (МИА) – Неверојатни 400 милиони евра ќе чини реконструкцијата на стадионот... повеќе...

Киево казнетo со одземање три бода

Киево казнетo со одземање три бода

Рим, 19 септември 2018 (МИА) – Екипата на Киево од Верона е казнета со одземање три бода, одлучи Ита... повеќе...

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Белград, 19 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис беше импресиониран ... повеќе...

Турција се надева дека ќе го добие ЕУРО 2024

Турција се надева дека ќе го добие ЕУРО 2024

Анкара, 19 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Турскиот фудбалски сојуз, Јилдирим Демирорен, изр... повеќе...

Ковач претпазлив пред Бенфика

Ковач претпазлив пред Бенфика

Лисабон, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач е воздржан пред вечерашниот ... повеќе...

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Париз, 19 септември 2018 (МИА) – Два ресторана во француската престолнина објавија необична акција, ... повеќе...

Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами, 19 септември 2018 (МИА) – Мајами Хит објави дека го продолжи договорот со трикратниот освоју... повеќе...

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

Ливерпул, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот ан Пари Сен Жермен, Томас Тухел вели дека неговиот тим ... повеќе...

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Лос Анџелес, 19 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, смета д... повеќе...

Симеоне: Покажавме карактер (видео)

Симеоне: Покажавме карактер (видео)

Монако, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е задоволен од начин на... повеќе...

Икарди: Ова е одлично деби во Лигата на шампионите (видео)

Икарди: Ова е одлично деби во Лигата на шампионите (видео)

Милано, 19 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, по победата над Тотенхем во први... повеќе...

Милосављев: Ќе играме уште подобро

Милосављев: Ќе играме уште подобро

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) – Голманот на Вардар Дејан Милосављев по триумфот над Стеауа (27:21)... повеќе...