• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Спорт

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу стар

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу стар

Лос Анџелес, 17 септември 2018 (МИА) -  Ѕвездата на американската МЛС лига Златан Ибрахимовиќ викенд... повеќе...

 
Турнир во тенис за аматери „Крива Паланка - Ранковце опен“

Турнир во тенис за аматери „Крива Паланка - Ранковце опен“

Крива Паланка, 17 септември 2018 (МИА) - Претстојниот викенд, 22 и 23 септември на тениските терени ... повеќе...

Дибиров: Во Скопје не се плашиме од никого

Дибиров: Во Скопје не се плашиме од никого

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен шампион Вардар утре ја пречекува романска С... повеќе...

Пред 18 години светот престана да биде ист, Меси пристигна во Барселона

Пред 18 години светот престана да биде ист, Меси пристигна во Барселона

Барселона, 17 септември 2018 (МИА) – Пред точно 18 години Лионел Меси долета во Барселона и оттогаш ... повеќе...

Јовановски: Одигравме најслабо сезонава

Јовановски: Одигравме најслабо сезонава

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Работнички, Ѓоре Јовановски, изјави дека на дуелот со ... повеќе...

Имобиле се согласи за нов договор со Лацио

Имобиле се согласи за нов договор со Лацио

Рим, 17 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле е близу до продолжување на договорот... повеќе...

Извиѓач добра шанса за први СЕХА бодови на Металург оваа сезона

Извиѓач добра шанса за први СЕХА бодови на Металург оваа сезона

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Македонскиот ракометен вицепрвак Металург средбата против Извиѓач ... повеќе...

Тоти доби понуда да му се врати на фудбалот

Тоти доби понуда да му се врати на фудбалот

Сиднеј, 17 септември 2018 (МИА) - Поранешниот фудбалер од средниот ред на Рома и италијанската репре... повеќе...

Стаменковски единствен Македонец на Светското првенство во кревање тегови

Стаменковски единствен Македонец на Светското првенство во кревање тегови

Егер, 17 септември 2018 (МИА) - Повеќекратниот шампион во „Power lifting“ во дисциплината бенч-прес,... повеќе...

Десет медали за Македонија на ЕП во традиционално карате

Десет медали за Македонија на ЕП во традиционално карате

Белград, 17 септември 2018 (МИА) - Македонската репрезентација во традиционално карате освои 10 меда... повеќе...

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Берлин, 17 септември 2018 (МИА) – Кениецот Елиуд Кипчоге кој во Берлин постави нов светски рекорд во... повеќе...

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Коња, 17 септември 2018 (МИА) – Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас го постигна својот п... повеќе...

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Фоџа, 17 септември 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски е јунак... повеќе...

Србија европски шампион во баскет 3х3

Србија европски шампион во баскет 3х3

Букурешт, 17 септември 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Србија го освои првото место на Европското п... повеќе...

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Голманот на Вардар, Дејан Милосављев со својата тројна одбрана на ... повеќе...

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Сингапур, 17 септември 2018 (МИА) – Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел беше разочаран по вчерашната... повеќе...

Коста се извини за плукањето

Коста се извини за плукањето

Торино, 17 септември 2018 (МИА) - Бразилскиот фудбалер, член на Јувентус, Даглас Коста на вчерашниот... повеќе...