Спорт

Мурињо: Добрите резултати носат самодоверба

Мурињо: Добрите резултати носат самодоверба

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо рече дека подобрување... повеќе...

 
ПСЖ се разделува со својот капитен следното лето

ПСЖ се разделува со својот капитен следното лето

Париз, 21 септември 2018 (МИА) - Шампионот на Франција, Пари Сен Жермен е подготвен да го продаде 33... повеќе...

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда поради политичките тензии

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда поради политичките тензии

Белград, 21 септември 2018 (МИА) - Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, мож... повеќе...

Претседателот на Јуве со јасна порака по црвениот картон на Роналдо

Претседателот на Јуве со јасна порака по црвениот картон на Роналдо

Торино, 21 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата п... повеќе...

Де Бруин: Ќе бидам подготвен за дербито со Јунајтед

Де Бруин: Ќе бидам подготвен за дербито со Јунајтед

Манчестер, 21 септември 2018 (МИА) - Играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин де Бруин се оп... повеќе...

Агуеро продолжува со „граѓаните“ до 2021 година

Агуеро продолжува со „граѓаните“ до 2021 година

Манчестер, 21 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот Серхио Агуеро го продолжи договорот со англискиот шам... повеќе...

Џошуа: Мечот со Поветкин ќе биде потежок од оној со Кличко

Џошуа: Мечот со Поветкин ќе биде потежок од оној со Кличко

Њујорк, 21 септември 2018 (МИА) - Светскиот шампион во бокс во тешка категорија во верзиите Меѓунаро... повеќе...

Ѓоковиќ и Федерер заедно во двојки на „Лејвер Купот“

Ѓоковиќ и Федерер заедно во двојки на „Лејвер Купот“

Чикаго, 21 септември 2018 (МИА) - На првиот ден од „Лејвер Купот“ гледачите очекуваат голема атракци... повеќе...

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Пријавувањето за учество на 15. Виз ер Скопски маратон, што ќе се ... повеќе...

Мекгрегор: Нурмагомедов е мртов човек

Мекгрегор: Нурмагомедов е мртов човек

Лас Вегас, 21 септември 2018 (МИА) - Вечерва Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се соочија првпат ... повеќе...

Емери разочаран од Арсенал по победата над Ворскла

Емери разочаран од Арсенал по победата над Ворскла

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери ги критикуваше своите играчи по п... повеќе...

Гатузо по дуелот со Дуделанж: Беше потешко отколку што очекував

Гатузо по дуелот со Дуделанж: Беше потешко отколку што очекував

Милано, 21 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо беше задоволен од победата со 1:0... повеќе...

ЛЕ: Челзи го преживеа пеколот на „Тумба“, Марсеј поразен дома од Франкфурт

ЛЕ: Челзи го преживеа пеколот на „Тумба“, Марсеј поразен дома од Франкфурт

Солун, 20 септември 2018 (МИА) - Челзи го почна своето учество во Лигата на Европа оваа сезона с... повеќе...

Клиперс се фаворити за Леонард

Клиперс се фаворити за Леонард

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Кави Леонард се уште нема одиграно ниту минута за Торонто Реп... повеќе...

Јужни ја заврши својата кариера со пораз

Јужни ја заврши својата кариера со пораз

Санкт Петербург, 20 септември 2018 (МИА) - Михаил Јужни ја заврши кариерата со пораз и отпадна в... повеќе...

Откако беше обвинет за сексизам, Џан се извини за своите коментари

Откако беше обвинет за сексизам, Џан се извини за своите коментари

Торино, 20 септември 2018 (МИА) - Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпрева... повеќе...

Џилардино го напушта фудбалот

Џилардино го напушта фудбалот

Пјаченца, 20 септември 2018 (МИА) - Италијанската легенда Алберто Џилардино стави крај на неговата к... повеќе...