Спорт

Германија во предност за ЕП 2024, УЕФА загрижена за политичката состојба во Турција

Германија во предност за ЕП 2024, УЕФА загрижена за политичката состојба во Турција

Нион, 21 септември 2018 (МИА) – Европската фудбалска унија (УЕФА) изрази загриженост поради непочиту... повеќе...

 
Фалкао доби споменик во Колумбија, но не наликува на него

Фалкао доби споменик во Колумбија, но не наликува на него

Санта Марта, 21 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Монако, Радамел Фалкао, доби споменик во негови... повеќе...

Лејвер: Ѓоковиќ ќе доминира во следните две до три години

Лејвер: Ѓоковиќ ќе доминира во следните две до три години

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) – Легендарниот австралиски тенисер Род Лејвер смета дека српскиот те... повеќе...

Оскар Табарез уште четири години ќе биде селектор на Уругвај

Оскар Табарез уште четири години ќе биде селектор на Уругвај

Монтевидео, 21 септември 2018 (МИА) - Оскар Табарез и во следните четири години ќе биде селектор на ... повеќе...

Во престрелка убиен таткото на НБА кошаркарот Ричард Џеферсон

Во престрелка убиен таткото на НБА кошаркарот Ричард Џеферсон

Лос Анџелес, 21 септември 2018 (МИА) -  Таткото на познатиот НБА кошаркар, Ричард Џеферсон, е убие... повеќе...

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Претседателот на Светската атлетска федерција (ИААФ), Лордот Себа... повеќе...

Гвардиола: Фудбалерите не треба да ми се извинуваат

Гвардиола: Фудбалерите не треба да ми се извинуваат

Манчестер, 21 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола изјави дека не им се л... повеќе...

Хамшик зимава ќе замине од Наполи

Хамшик зимава ќе замине од Наполи

Неапол, 21 септември 2018 (МИА) – Словачкиот фудбалер Марек Хамшик во текот на зимскиот период ќе го... повеќе...

Сари: На Мората му недостига самодоверба

Сари: На Мората му недостига самодоверба

Солун, 21 септември 2018 (МИА) – Напаѓачот на Челзи Алваро Мората од почетокот на сезонава се наоѓа ... повеќе...

Манчестер Јунајтед се вклучува во борба за потписот на Френки де Јонг

Манчестер Јунајтед се вклучува во борба за потписот на Френки де Јонг

Амстердам, 21 септември 2018 (МИА) - Манчестер Јунајтед е следниот тим кој покажува интерес за играч... повеќе...

Четири настани за Европската недела на спортот

Четири настани за Европската недела на спортот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - „Повик за здрав начин на живот“, Масовно скокање на јаже, „Биди ак... повеќе...

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Ракометарите на Металург во недела во СЦ „Борис Трајковски“ со поч... повеќе...

Мурињо: Добрите резултати носат самодоверба

Мурињо: Добрите резултати носат самодоверба

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо рече дека подобрување... повеќе...

ПСЖ се разделува со својот капитен следното лето

ПСЖ се разделува со својот капитен следното лето

Париз, 21 септември 2018 (МИА) - Шампионот на Франција, Пари Сен Жермен е подготвен да го продаде 33... повеќе...

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда поради политичките тензии

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда поради политичките тензии

Белград, 21 септември 2018 (МИА) - Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, мож... повеќе...

Претседателот на Јуве со јасна порака по црвениот картон на Роналдо

Претседателот на Јуве со јасна порака по црвениот картон на Роналдо

Торино, 21 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата п... повеќе...

Де Бруин: Ќе бидам подготвен за дербито со Јунајтед

Де Бруин: Ќе бидам подготвен за дербито со Јунајтед

Манчестер, 21 септември 2018 (МИА) - Играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин де Бруин се оп... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...