• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Спорт

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Берлин, 16 септември 2018 (МИА) - Кенискиот атлетичар Елиуд Кипчоге го сруши светскиот рекорд за 45-... повеќе...

 
Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Рим, 16 септември 2018 (МИА) - Рома не успеа да го совлада Киево во Рим во првиот меч попладнево во ... повеќе...

Најскапиот трансфер на Баерн шест месеци во аут

Најскапиот трансфер на Баерн шест месеци во аут

Минхен, 16 септември 2018 (МИА) - Најскапата инвестиција во историјата на Баерн Минхен, Корентен Тол... повеќе...

Давитков: Очекуваме нова победа против Романија

Давитков: Очекуваме нова победа против Романија

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Репрезентацијата на Македонија ја започна втората фаза од претквал... повеќе...

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во САД

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во САД

Мајами, 16 септември 2018 (МИА) - Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бе... повеќе...

Сари: Азар е најдобар во Европа, може да постигне 40 гола

Сари: Азар е најдобар во Европа, може да постигне 40 гола

Лондон, 16 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари беше восхитен од претставувањето... повеќе...

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Белград, 16 септември 2108 (МИА) - Македонската каратистка Мила Саздова постигна извонреден резултат... повеќе...

Рамос по ремито со Билбао: Треба многу да направиме за да се подобриме

Рамос по ремито со Билбао: Треба многу да направиме за да се подобриме

Билбао, 16 септември 2018 (МИА) - Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос по синоќешното реми на него... повеќе...

Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата (ВИДЕО)

Торонто, 16 септември 2018 (МИА) - Суперѕвездата на МЛС лигата, шведскиот фудбалер Златан Ибрахимови... повеќе...

Единаесет медали за Македонија на првиот ден од Балканското првенство во таеквондо

Единаесет медали за Македонија на првиот ден од Балканското првенство во таеквондо

Букурешт, 16 септември 2018 (МИА) - На првиот ден од Балканското првенство во таеквондо, кое се одрж... повеќе...

Парондо: Успеавме да победиме еден од најдобрите тимови во Европа

Парондо: Успеавме да победиме еден од најдобрите тимови во Европа

Монпејле, 16 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по победата над евро... повеќе...

Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Металург поразен на гостувањето кај Спортинг

Лисабон, 15 септември 2018 (МИА) - Екипата на Металург доживеа пораз со 34-26 (13-13) од Спортинг во... повеќе...

Франција во финалето на „Дејвис купот“

Франција во финалето на „Дејвис купот“

Лил, 15 септември 2018 (МИА) - Бранителот на титулата Франција има недостижна предност од 3:0 во поб... повеќе...

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Вардар ја отвори сезоната со победа против актуелниот европски шампион

Монпелје, 15 септември 2018 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Вардар оствари триумф во првото к... повеќе...

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Александар Илиевски најдобар на Велешкиот пливачки маратон

Велес, 15 септември 2018 (МИА) - Александар Илиевски, репрезентативец и член на Пливачката федерациј... повеќе...

Челзи со петта победа по ред го следи Ливерпул во чекор

Челзи со петта победа по ред го следи Ливерпул во чекор

Лондон, 15 септември 2018 (МИА) - Челзи продолжува со добрата игра во Премиер лигата под водство на ... повеќе...

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

ФФМ додели 30 илјади евра на репрезентацијата за победите над Гибралтар и Ерменија

Скопје, 15 септември 2018 (МИА) - На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација ... повеќе...

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...