• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Спорт

Стаменковски единствен Македонец на Светското првенство во кревање тегови

Стаменковски единствен Македонец на Светското првенство во кревање тегови

Егер, 17 септември 2018 (МИА) - Повеќекратниот шампион во „Power lifting“ во дисциплината бенч-прес,... повеќе...

 
Десет медали за Македонија на ЕП во традиционално карате

Десет медали за Македонија на ЕП во традиционално карате

Белград, 17 септември 2018 (МИА) - Македонската репрезентација во традиционално карате освои 10 меда... повеќе...

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Берлин, 17 септември 2018 (МИА) – Кениецот Елиуд Кипчоге кој во Берлин постави нов светски рекорд во... повеќе...

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Коња, 17 септември 2018 (МИА) – Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас го постигна својот п... повеќе...

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Фоџа, 17 септември 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски е јунак... повеќе...

Србија европски шампион во баскет 3х3

Србија европски шампион во баскет 3х3

Букурешт, 17 септември 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Србија го освои првото место на Европското п... повеќе...

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Голманот на Вардар, Дејан Милосављев со својата тројна одбрана на ... повеќе...

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Сингапур, 17 септември 2018 (МИА) – Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел беше разочаран по вчерашната... повеќе...

Коста се извини за плукањето

Коста се извини за плукањето

Торино, 17 септември 2018 (МИА) - Бразилскиот фудбалер, член на Јувентус, Даглас Коста на вчерашниот... повеќе...

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари победа над Рома... повеќе...

Недев европски шампион во кати и фукуго

Недев европски шампион во кати и фукуго

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Дејан Недев стана двократен европски шампион во дисциплините кати ... повеќе...

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Ливерпул, 16 септември 2018 (МИА) - Вест Хем конечно стави крај на катастрофалната серија од почеток... повеќе...

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вашингтон, 16 септември 2018 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се довери ... повеќе...

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Сингапур, 16 септември 2018 (МИА) - Луис Хамилтон забележа категорична победа на Гран При на Сингапу... повеќе...

ПМФЛ: Вардар со пресврт до победа против Шкупи

ПМФЛ: Вардар со пресврт до победа против Шкупи

Скопје, 16 септември 2018 (МИА) - Екипата на Вардар стигна до третиот триумф во петтиот натпревар во... повеќе...

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Со двата гола на петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристи... повеќе...

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Јувентус планира да го понуди на Манчестер Јунајтед Паоло Диба... повеќе...

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...