Спорт

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Ѓорческа поразена во второто коло во Подгорица

Подгорица, 20 септември 2018 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа беше елиминирана на силнио... повеќе...

 
Нов тежок удар за Јувентус

Нов тежок удар за Јувентус

Торино, 20 септември 2018 (МИА) - Италијанскиот шампион Јувентус во следните три недели нема да ... повеќе...

Алонсо не беше опција за 2019 година, тврди Верстапен

Алонсо не беше опција за 2019 година, тврди Верстапен

Милтон Кинс, 20 септември 2018 (МИА) - Макс Верстапен ги отфрли тврдењата дека Ред Бул сакале да го ... повеќе...

Папен за ѕвездите на ПСЖ: Тоа не се херои, туку ега

Папен за ѕвездите на ПСЖ: Тоа не се херои, туку ега

Париз, 20 септември 2018 (МИА) - Носителот на „Златната топка“ за 1991 година и европски клупски... повеќе...

УЕФА решава за црвениот картон на Роналдо на 27 септември

УЕФА решава за црвениот картон на Роналдо на 27 септември

Нион, 20 септември 2018 (МИА) - Дисциплинската комисија на УЕФА ќе го разгледа случајот со црвениот ... повеќе...

Погба: Му ветив на Мурињо дека нема да промашам пенал

Погба: Му ветив на Мурињо дека нема да промашам пенал

Манчестер 20 септември 2018 (МИА) - Пол Погба им се заблагодари на своите соиграчи во Манчестер Јуна... повеќе...

Навивачи на Челзи претепани во Солун

Навивачи на Челзи претепани во Солун

Солун, 20 септември 2018 (МИА) - Двајца навивачи на Челзи се повредени во Солун по напад на приврзан... повеќе...

Леброн го менува Џордан во продолжението на „Спејс џем“

Леброн го менува Џордан во продолжението на „Спејс џем“

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Американскиот кошаркар Леброн Џејмс ги засили Л.А. лејкерс го... повеќе...

Дибиров: Не потценуваме никого

Дибиров: Не потценуваме никого

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Ракометарите на Вардар во второто коло од Лигата на шампионите го ... повеќе...

Модриќ: По Светското првенство бев исцрпен и физички и ментално

Модриќ: По Светското првенство бев исцрпен и физички и ментално

Мадрид, 20 септември 2018 (МИА) – Најдобриот фудбалер на Мундијалот во Русија, Лука Модриќ, изјави д... повеќе...

Емре Џан: Ние не сме жени, ние сме фудбалери

Емре Џан: Ние не сме жени, ние сме фудбалери

Торино, 20 септември 2018 (МИА) – Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, ... повеќе...

Венус откажа, Серена неизвесна за турнирот во Вухан

Венус откажа, Серена неизвесна за турнирот во Вухан

Вашингтон, 20 септември 2018 (МИА) – Американската тенисерка Венус Вилијамс го откажа учеството на т... повеќе...

Интер почна преговори за продолжување на соработката со Икарди

Интер почна преговори за продолжување на соработката со Икарди

Милано, 20 септември 2018 (МИА) - Интер работи на нов договор за напаѓачот Мауро Икарди, објавија ит... повеќе...

Црвенковска вклучена во стручниот штаб на Вардар

Црвенковска вклучена во стручниот штаб на Вардар

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Поранешната македонска репрезентативка Билјана Црвенковска е нов ч... повеќе...

Мончи загрижен, но верува во подобри резултати на Рома

Мончи загрижен, но верува во подобри резултати на Рома

Рим, 20 септември 2018 (МИА) – Спортскиот директор на Рома, Мончи вели дека е загрижен од лошиот ста... повеќе...

Македонија за две места го подобри пласманот на ФИФА

Македонија за две места го подобри пласманот на ФИФА

Цирих, 20 септември 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две позиции на... повеќе...

Батлер побара дозвола од Минесота да го напушти клубот

Батлер побара дозвола од Минесота да го напушти клубот

Минеаполис, 20 септември 2018 (МИА) – Кошаркарот на Минесота, Џими Батлер го извести менаџерот на кл... повеќе...