Спорт

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Ресторани во Париз нудат бесплатна пица за секој гол на Буфон

Париз, 19 септември 2018 (МИА) – Два ресторана во француската престолнина објавија необична акција, ... повеќе...

 
Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами го потврди продолжувањето на соработката со Вејд

Мајами, 19 септември 2018 (МИА) – Мајами Хит објави дека го продолжи договорот со трикратниот освоју... повеќе...

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

Ливерпул, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот ан Пари Сен Жермен, Томас Тухел вели дека неговиот тим ... повеќе...

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Лос Анџелес, 19 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, смета д... повеќе...

Симеоне: Покажавме карактер (видео)

Симеоне: Покажавме карактер (видео)

Монако, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е задоволен од начин на... повеќе...

Икарди: Ова е одлично деби во Лигата на шампионите (видео)

Икарди: Ова е одлично деби во Лигата на шампионите (видео)

Милано, 19 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, по победата над Тотенхем во први... повеќе...

Милосављев: Ќе играме уште подобро

Милосављев: Ќе играме уште подобро

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) – Голманот на Вардар Дејан Милосављев по триумфот над Стеауа (27:21)... повеќе...

Анчелоти по ремито со Ѕвезда: Тие се професионалци во паѓање и трошење време

Анчелоти по ремито со Ѕвезда: Тие се професионалци во паѓање и трошење време

Белград, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот и... повеќе...

СЕХА: Вардар со рутинска победа против Стеауа

СЕХА: Вардар со рутинска победа против Стеауа

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Екипата на Вардар вечерва оствари победа против Стеауа со 27-21 (1... повеќе...

ЛШ: Интер со пресврт до победа над Тотенхем, Барселона убедлива против ПСВ

ЛШ: Интер со пресврт до победа над Тотенхем, Барселона убедлива против ПСВ

Милано, 18 септември 2018 (МИА) - Навивачите на Интер чекаа седум години да се вратат во Лигата на ш... повеќе...

Рамос: Гризман бил како Меси и Роналдо? Неговото незнаење е многу храбро

Рамос: Гризман бил како Меси и Роналдо? Неговото незнаење е многу храбро

Мадрид, 18 септември (МИА) - Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, го искажа своето неодобрување н... повеќе...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Лестер, 18 септември 2018 (МИА) - Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од ... повеќе...

Шефот на Ред Бул го предупреди Хамилтон: Фетел не се откажал од титулата

Шефот на Ред Бул го предупреди Хамилтон: Фетел не се откажал од титулата

Милтон кинс, 18 септември 2018 (МИА) - Шефот на Ред Бул Кристијан Хорнер го предупреди актуелниот св... повеќе...

Меси ја брка својата 30-та жртва во Лигата на шампионите

Меси ја брка својата 30-та жртва во Лигата на шампионите

Барселона, 18 септември 2018 (МИА) - Петкратниот освојувач на „Златната топка“ Лионел Меси ја почнув... повеќе...

Привремено стопирана Серија „Б“

Привремено стопирана Серија „Б“

Рим, 18 септември 2018 (МИА) - Втората лига во Италија е привремено стопирана додека не се донесе ко... повеќе...

Њујорк Никс подготвени за цела сезона без Порзингис

Њујорк Никс подготвени за цела сезона без Порзингис

Њујорк, 18 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Њујорк Никс, Стив Милс изјави дека клубот нема да... повеќе...

Ди Франческо негираше дека упатил расистички навреди кон Коста

Ди Франческо негираше дека упатил расистички навреди кон Коста

Торино, 18 септември 2018 (МИА) - Фудбалерот на Сасуоло, Федерико Ди Франческо негираше категорично ... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...