Македонија

Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне (видео)

Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна... повеќе...

 
Заев: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Заев: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Гевгелија, 23 септември 2018 (МИА) - Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, ... повеќе...

Во Велес прв турнир во гаѓање подвижна мета-дива свиња

Во Велес прв турнир во гаѓање подвижна мета-дива свиња

Велес, 23 септември 2018 (МИА) - Во организација на Стрелачкиот клуб „Велес“, а со поддршка на општи... повеќе...

Кино проекција за најмалите во Македонска Каменица

Кино проекција за најмалите во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Во организација на Културно-информативниот центар „Ро... повеќе...

Акции на полицијата во полошко за спречување нелегалната сеча, транспорт и трговија со дрва

Акции на полицијата во полошко за спречување нелегалната сеча, транспорт и трговија со дрва

Тетово, 23 септември 2018 (МИА) - Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и д... повеќе...

Пахор: Верувам ќе донесете одлука со која на Македонија широко ќе ја отворите вратата кон иднината (видео)

Пахор: Верувам ќе донесете одлука со која на Македонија широко ќе ја отворите вратата кон иднината (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Верувам дека ќе сакате да донесете одлука со која на Македонија ши... повеќе...

На Осоговските планини одбележан Денот на Зелениот појас

На Осоговските планини одбележан Денот на Зелениот појас

Кочани, 23 септември 2018 (МИА) - Македонското еколошко друштво во соработка со спортските клубови „... повеќе...

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија денеска се ... повеќе...

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

Вевчани, 23 септември 2018 (МИА) - Со евроатланска интеграција на Македонија младите ќе добијат пого... повеќе...

Кривичен реагира за тврдењата за маратонско судење за 27 април

Кривичен реагира за тврдењата за маратонско судење за 27 април

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска со соопштение реагира на, ... повеќе...

Ревија на автентични носии од Кривопаланечко

Ревија на автентични носии од Кривопаланечко

Крива Паланка, 23 септември 2018 (МИА) – Осумдесетина млади играорки и играорци, членови на културно... повеќе...

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Педесет и четворица Американци, што е рекорден број досега, присти... повеќе...

Спасовски: Интеграцијата во НАТО и ЕУ е стратешка определба на Македонија уште од 1991

Спасовски: Интеграцијата во НАТО и ЕУ е стратешка определба на Македонија уште од 1991

Крива Паланка, 23 септември 2018 (МИА) – Министерот за внатрешни работи и генерален секретар на СДСМ... повеќе...

Гордана Хаџи Николова Малашев добитник на наградата „Владимир Георгиевски“

Гордана Хаџи Николова Малашев добитник на наградата „Владимир Георгиевски“

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Авторката Гордана Хаџи Николова Малашев за скулптурата реализира... повеќе...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Охрид, 23 септември 2018 (МИА) – Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е... повеќе...

Претставено меѓународното жири на ИФФК „Браќа Манаки“

Претставено меѓународното жири на ИФФК „Браќа Манаки“

Битола, 23 септември 2018 (МИА) - Кинематограферите од светот кои годинава учествуваат во натпревару... повеќе...

Кај гевгелиското село Смоквица откриени 83 мигранти

Кај гевгелиското село Смоквица откриени 83 мигранти

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Македонската полиција денеска кај село Смоквица пронајде 83 илегал... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...