Свет

Три лица загинаа, а седум се повредени, при вооружен напад во Мексико Сити

Три лица загинаа, а седум се повредени, при вооружен напад во Мексико Сити

Мексико Сити, 15 септември 2018 (МИА) – Вооружани напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лиц... повеќе...

 
Талибанци соборија хеликоптер на авганистанската армија, пет лица загинаа

Талибанци соборија хеликоптер на авганистанската армија, пет лица загинаа

Кабул, 15 септември 2018 (МИА ) – Талибански бунтовници доцна синоќа соборија воен хеликоптер во зап... повеќе...

Четири лица загинаа при ураганот Флоренс во Северна Каролина

Четири лица загинаа при ураганот Флоренс во Северна Каролина

Вилмингтон, 15 септември 2018 (МИА) - Ураганот Флоренс, пред да ослабне до тропска бура, зеде четири... повеќе...

Помпео: Русија ги саботира санкциите на ОН за Северна Кореја

Помпео: Русија ги саботира санкциите на ОН за Северна Кореја

Вашингтон, 15 септември 2018 (МИА) - Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја обвини Русија дек... повеќе...

Кери: Повлекувањето од договорот е најголем акт на неодговорност

Кери: Повлекувањето од договорот е најголем акт на неодговорност

Сан Франциско, 15 септември 2018 (МИА) – Поранешниот државен секретар на САД Џон Кери го критикуваше... повеќе...

Моќниот тајфун Мангхут ги погоди Филипини

Моќниот тајфун Мангхут ги погоди Филипини

Манила, 14 септември 2018 (МИА) - Моќниот тајфун Мангхут ги погоди Филипините, соопштија  локалните ... повеќе...

Лавров: Не се подготвува никаква офанзива против бунтовниците во Идлиб

Лавров: Не се подготвува никаква офанзива против бунтовниците во Идлиб

Берлин, 14 септември2018 (МИА) - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави ... повеќе...

Претставници на Турција, Русија, Франција и Германија инсистираат на политичко решение за Идлиб

Претставници на Турција, Русија, Франција и Германија инсистираат на политичко решение за Идлиб

Истанбул, 14 септември 2018 (МИА) - Официјални претставници на Турција, Русија, Франција и Германија... повеќе...

По ударот на ураганот Флоренс, драматичен пораст на водостојот на реките

По ударот на ураганот Флоренс, драматичен пораст на водостојот на реките

Вашингтон, 14 септември 2018 (МИА) - Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс дра... повеќе...

Манафорт призна вина по две точки од обвинението

Манафорт призна вина по две точки од обвинението

Вашингтон, 14 септември 2018 (МИА) - Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Донал... повеќе...

Жариштето на ураганот Флоренс достигна до Северна Каролина

Жариштето на ураганот Флоренс достигна до Северна Каролина

Рајтсвил, 14 септември 2018 (МИА) - Жариштето од ураганот Флоренс денеска пристигна до копното во бл... повеќе...

Шеикот на Катар му подари скапоцен приватен авион на Ердоган

Шеикот на Катар му подари скапоцен приватен авион на Ердоган

Истанбул, 14 септември 2018 (МИА) - Шеикот на Катар, Тамим бин Хамад ал Тани му подари авион „Боинг ... повеќе...

ИОМ: 21 тело испливало на брегот на Средоземното Море

ИОМ: 21 тело испливало на брегот на Средоземното Море

Женева, 14 септември 2018 (МИА) – Вкупно 21 тело, за кои се верува дека се мигранти кои загинале дод... повеќе...

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Анкара, 14 септември 2018 (МИА) - Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска и... повеќе...

На Филипините и Југоисточна Азија им се закануваат два тајфуни

На Филипините и Југоисточна Азија им се закануваат два тајфуни

Манила, 14 септември 2018 (МИА) - Околу 12.000 луѓе се евакуирани на Филипините поради тајфунот Манг... повеќе...

Гувернерот на Калифорнија: Трамп ќе остане запомнет како „лажго, криминалец или будала“

Гувернерот на Калифорнија: Трамп ќе остане запомнет како „лажго, криминалец или будала“

Сан Франциско, 14 септември 2018 (МИА) - Гувернерот на американската сојузна држава Калифорнија Џери... повеќе...

Маас во последен обид да ја спречи офанзивата во Идлиб

Маас во последен обид да ја спречи офанзивата во Идлиб

Берлин, 14 септември 2018 (МИА) - Германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас денеска треба... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...