Дизајн

Нова „Лоиви“ чанта во форма на слон

Нова „Лоиви“ чанта во форма на слон

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - За оние кои бараат нов, поинаков моден детаљ, шпанскиот бренд „Лои... повеќе...

 
 Паметни завеси што го намалуваат трошењето електроенергија

Паметни завеси што го намалуваат трошењето електроенергија

Лос Анџелес, 18 септември 2018 (МИА) - Калифорнискиот Универзитет Беркли работи на т.н. „смарт-завес... повеќе...

Нова капсула колекција на Пума во чест на 50-годишнината од основањето на брендот

Нова капсула колекција на Пума во чест на 50-годишнината од основањето на брендот

Рим, 11 септември 2018 (МИА) - Креативниот директор на модните куќи Шанел и Фенди, Карл Лагерфелд ос... повеќе...

Есенска колекција на Томи Хилфигер

Есенска колекција на Томи Хилфигер

Лос Анџелес, 5 септември 2018 (МИА) - Наметки, широки и долги џемпери и тексас јакни се вообичаени з... повеќе...

Нова кампања на Диор со Натали Портман во главна улога

Нова кампања на Диор со Натали Портман во главна улога

Париз, 30 август 2018 (МИА) - Натали Портман е заштитно лице на Диор за козметика и парфеми од 2010 ... повеќе...

Нова „Шанел“ пудра за лице

Нова „Шанел“ пудра за лице

Париз, 21 август 2018 (МИА) - На прагот на есента, „Шанел“ ја најави својата нова линија Виталумиер,... повеќе...

Нов „Гучи“ часовник за две временски зони

Нов „Гучи“ часовник за две временски зони

Фиренца, 15 август 2018 (МИА) - Италијанскиот моден бренд „Гучи“ продолжува да го освојува светот со... повеќе...

Систем за седење инспириран од клопче волна

Систем за седење инспириран од клопче волна

Рим, 9 август 2018 (МИА) - Модерните дизајнери добиваат инспирација од различни сфери при креирањето... повеќе...

Спреј што го заменува пеглањето

Спреј што го заменува пеглањето

Скопје, 24 јули 2018 (МИА) - 3а многумина пеглањето е една од најздодевните домаќински работи. Сепак... повеќе...

Продажбата на аранжманите како лани, зголемен интересот за Турција

Продажбата на аранжманите како лани, зголемен интересот за Турција

Скопје, 22 јули 2018 (МИА) - Во екот на туристичката сезона аранжманите што ги нудат туристичките аг... повеќе...

Пенелопе Круз - ново заштитно лице на Шанел

Пенелопе Круз - ново заштитно лице на Шанел

Париз, 19 јули 2018 (МИА) - Францускиот бренд Шанел наскоро ќе добие нова промоторка со латино стил.... повеќе...

Најскапата тексас јакна на денешнината

Најскапата тексас јакна на денешнината

Лос Анџелес, 17 јули 2018 (МИА) - За љубителите на ноншалантноста, тексас јакните се неизоставен дод... повеќе...

Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари

Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари

Рим, 12 јули 2018 (МИА) - Лејди Кити Спенсер, внуката на Лејди Дијана, откако се појави во рекламна ... повеќе...

Костими за капење со боја на кожа

Костими за капење со боја на кожа

Лос Анџелес, 11 јули 2018 (МИА) - Костимите за капење што имаат иста боја како и вашата кожа, обично... повеќе...

Нова модна линија на Лебор Габала

Нова модна линија на Лебор Габала

Барселона, 6 јули 2018 (МИА) - Во рамки на Модното шоу коешто деновиве се одржува во Барселона, се о... повеќе...

Нови сребрени Прада чантички

Нови сребрени Прада чантички

Рим, 3 јули 2018 (МИА) - Новите Дијаграм чанти на италијанскиот бренд Прада, во металик нијанси, се ... повеќе...

Џенифер Лоренс повторно заштитно лице на Диор

Џенифер Лоренс повторно заштитно лице на Диор

Лос Анџелес, 28 јуни 2018 (МИА) - Холивудската ѕвезда Џенифер Лоренс повторно позираше за модната ку... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...