• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Оригинални текстови

Седумдесет и еден пратеник ќе учествуваат во кампањата „За“ референдумското прашање

Седумдесет и еден пратеник ќе учествуваат во кампањата „За“ референдумското прашање

27 август 2018 Пратеничките групи на СДСМ, ДУИ, ДПА, Алијансата на Албанците, Беса, како и двајца н... повеќе...

 
МЗ: Со изградба на нов Клинички центар ќе се овозможи подобрување на ефективноста и ефикасноста во здравствените услуги

МЗ: Со изградба на нов Клинички центар ќе се овозможи подобрување на ефективноста и ефикасноста во здравствените услуги

Скопје, 27 август 2018  Согласно денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет ... повеќе...

Премиерот Заев на средба со лозарите од кавадаречко-неготинскиот регион

Премиерот Заев на средба со лозарите од кавадаречко-неготинскиот регион

Скопје, 25 август 2018  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од... повеќе...

ФЗОМ побарал понуди од 22 странски болници за лекување на Ева Крстановска

Скопје, 24 август 2018 Фондот за здравствено осигурување уште еднаш изразува најдлабоко сочуство за... повеќе...

ФЗОМ за случајот со починатото дете

Скопје, 22 август 2018 Фондот за здравствено осигурување на Македонија преку ова соопштение сака да... повеќе...

Собранието формира Координативно тело за спроведување на Референдумот

Скопје, 22 август 2018  На денешната редовна координација во Собранието на Република Македонија, на... повеќе...

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

Скопје, 21 август 2018 Се гледа хаосот во ВМРО-ДПМНЕ. Оваа партија бескрајно повторува веќе одговор... повеќе...

Царината заплени фалсификати, цигари, додатоци на исхрана и инсектициди

Царината заплени фалсификати, цигари, додатоци на исхрана и инсектициди

Скопје, 20 август 2018  Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија неколку обиди з... повеќе...

Демант од МЗШВ на текстови што ги објавија порталите Курир и Инфомакс

Демант од МЗШВ на текстови што ги објавија порталите Курир и Инфомакс

Скопје, 20 август 2018 Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски најо... повеќе...

Министерство за транспорт и врски: Продолжува поддршката на авокомпании што нудат евтини летови

17 август 2018  Министерството за транспорт и врски реагира на денешната прес-конференција на претс... повеќе...

МВР: За годинава предвидени се 18 постапки за набавка на униформа и делови на униформа

Скопје, 16 август 2018  Почитувани, Во јуни 2017 година во Министерството за внатрешни работи беше... повеќе...

Пановска – Ставридис: И да сакам не можам да влијаам на протоколите со кои им се утврдува терапијата на пациентите

Пановска – Ставридис: И да сакам не можам да влијаам на протоколите со кои им се утврдува терапијата на пациентите

Скопје, 16 август 2018 Почитувани, Бидејќи е очигледно дека политичката партија ВМРО-ДПМНЕ преку л... повеќе...

Отворено писмо на приватните специјализанти до премиерот Заев

15 август 2018 Отворено Писмо Заев(15.08.2018 година) Почитуван премиер г-дин Зоран Заев, Ви се о... повеќе...

Царината спречи обиди за криумчарење на забна протетика, лед светилки и гасни пиштоли

Скопје, 13 август 2018 Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за ... повеќе...

Менаџментот на хематологија ги повикува надлежните да извршат увид во работењето и спроведувањето набавки

Скопје, 13 август 2018 Менаџментот и стручниот колегиум на ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологи... повеќе...

Демант од Шапуриќ за доделување грант на невладина организација

Скопје, 10 август 2018 Со чиста свест и совест изјавувам дека немам никаква врска со грантот од Мин... повеќе...

Форум за демократска Македонија: Владата сеопфатно да се бори со корупцијата

Скопје, 10 август 2018  Форумот за демократска Македонија, заедница на иселеници од #Македонија, го... повеќе...