• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Оригинални текстови

Заев: Уверени сме дека Сенатот на САД ќе даде широка поддршка за ратификација на нашето членство во НАТО

Скопје, 13 јули 2018  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, со владината дел... повеќе...

 

Влада на РМ: Македонија ќе прослави заради деценискиот успех на оваа генерација граѓани

Скопје, 13 јули 2018  Прославата по повод поканата на Република Македонија за членство во НАТО и по... повеќе...

Град Скопје демантира дека се асфалтирани дрвја на булеверот „8 Септември“

Град Скопје демантира дека се асфалтирани дрвја на булеверот „8 Септември“

Скопје, 12 јули 2018  Вчера и денеска на поголем број медиуми и на социјалните интернет  мрежи се п... повеќе...

Царината заплени цигари, девизи и облека

Скопје, 10 јули 2018 Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија неколку обиди за ... повеќе...

Запленети накит, девизи, лекови,...

Скопје, 2 јули 2018  Во текот на минатите две недели, царинските службеници спречија неколку обиди ... повеќе...

Трошоци на директорот на АВМУ за првата половина на 2018 година

Скопје 2 јули 2018 Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги согласно заложбите за отвор... повеќе...

Нема да има прифатен центар за странци во Карпош

Нема да има прифатен центар за странци во Карпош

Скопје, 30 јуни 2018  Општина Карпош, до овој момент, нема примено никаков допис во вид на Барање и... повеќе...

Максути на Рос-Рот семинарот: За Македонија, безбедноста и просперитетот се синоними за членството во НАТО и ЕУ

Максути на Рос-Рот семинарот: За Македонија, безбедноста и просперитетот се синоними за членството во НАТО и ЕУ

28 јуни 2018 Македонија дава големо значење на евроатлантските интеграции, кои се најважните одбран... повеќе...

Реакција од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија на соопштението на СДСМ

Реакција од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија на соопштението на СДСМ

Скопје, 28 јуни 2018 Ја информираме јавноста дека во Република Македонија постојат механизми за про... повеќе...

Усвоен Статутот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“

Скопје, 26 јуни 2018  Заради објективно информирање, ја известувам јавноста дека на 26. јуни 2018 г... повеќе...

Реакција на МО на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 26 јуни 2018  Јасно е дека ВМРО ДПМНЕ не може да замисли јавна набавка без министер или пре... повеќе...

Делегација од Управата за заштита на културното наследство на првиот Европски самит за културно наследство

Скопје, 25 јуни 2018  Делегација од Управата за заштита на културното наследство учествуваше на прв... повеќе...

Министерката Апостолска во посета на општина Прилеп

Скопје, 22 јуни 2018 Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вч... повеќе...

Информација за Конкурсот за запишување ученици во јавните средни училишта за учебната 2018/2019 година

Скопје, 21 јуни 2018 За целосен опфат на сите ученици кои завршија основно образование во учебната ... повеќе...

Шапуриќ ги охрабри струмичките бизнисмени да инвестираат и да ги користат мерките за економски раст

Скопје, 21 јуни 2018 Вчера попладне Министерот за регулатива за подобрување инвестициска клима за д... повеќе...

Државниот секретар во МО, Драган Николиќ, во работна посета на Романија

Државниот секретар во МО, Драган Николиќ, во работна посета на Романија

20 јуни 2018 Државниот секретар во Министерството за одбрана Драган Николиќ престојува во работна п... повеќе...

Заев на одбележување на проектот „Образование за вработување во Македонија (Е4Е@mk)“

Заев на одбележување на проектот „Образование за вработување во Македонија (Е4Е@mk)“

Скопје, 20 јуни 2018  Премиерот Заев за проектот „Образование за вработување во Македонија“ на Швај... повеќе...