• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Оригинални текстови

Град Скопје: Парите наменети за обнова на стационарот „Вардариште“ остануваат во Буџетот

Градот Скопје ги демантира денешните наводи на Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ кое... повеќе...

 

Пронајдени мигранти и запленети оружје, цигари и друго

Скопје, 18 јуни 2018  Во текот на минатите три недели, царинските службеници прoнајдоа 13 мигранти ... повеќе...

Владата ќе го достави предлог-законот за ратификација на договорот со Република Грција

Скопје, 18 јуни 2018  На денешната, редовна 74 седница, Владата на Република Македонија го разгледа... повеќе...

ЦЕФ со поддршка од НБРМ: оддржана меѓународната веб-конференција - Финансиската вклученост и улогата на платните системи

14 јуни 2018  Денес, 14 јуни 2018 година, во организација на Центарот за извонредност во финансиите... повеќе...

Град Скопје со намален буџет и нови проекти

Скопје, 13 јуни 2018  На претстојната седница на Советот на Град Скопје ќе биде разгледуван Предлог... повеќе...

Обраќање на претседателот Ѓорге Иванов за договорот за името

Скопје, 13 јуни 2018    Почитувани граѓани на Република Македонија, Дозволете да ве информирам де... повеќе...

Обраќање на премиерот Заев за договорот за името

Скопје, 12 јуни 2018 Почитувани граѓани на Република Македонија, Денеска, како никогаш претходн... повеќе...

Царовска од Белград: Земјата напредува онолку колку што се подобрува квалитетот на животот на сите граѓани

Скопје, 8 јуни 2018   Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска учествуваше на регион... повеќе...

Министерската Апостолска во работна посета на Крива Паланка

Скопје, 8 јуни 2018  Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вч... повеќе...

Реакција по повод потпишаниот Меморандум за соработка на ДФРМ и Агенцијата за филм

7 јуни 2018 Завчера, Меморандум за соработка потпишаа едно Здружение (ДФРМ) за кое со правосилна... повеќе...

Обраќање на претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на Хуманитарната кампања „Македонија ти си сончоглед“

Скопје, 5 јуни 2018 година Почитувани најмлади пријатели, Дами и господа, Екселенции, Почитувани... повеќе...

Премиерот Заев на 25-годишнината од матурирањето во струмичката гимназија

2 јуни 2018  Зоран Заев го заврши средното образование во струмичката гимназија како одличен ученик... повеќе...

Јанкулоска со обраќање до министерките Дескоска и Царовска во однос на судскиот предмет Тенк

2 јуни 2018   Почитувана г-а Дескоска, почитувана г-а Царовска, Дозволете ми најнапред да ви го ч... повеќе...

Отчет на Министеството за култура за активностите во изминатата година

1 јуни 2018  365 дена во културата: Ослободување на институциите, отворени крупни реформи, значајни... повеќе...

Работна посета на министерот Никола Димитров на Брисел

Работна посета на министерот Никола Димитров на Брисел

Скопје, 28 мај 2018 Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, на... повеќе...

Виртуозите Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов на Деновите на Св.Кирил во Рим

Скопје, 26 мај 2018 Вчера во Палата Брачи на Музејот во Рим, во рамки на програмата на манифестациј... повеќе...

Средба на претседателот на Собранието Џафери со српската колешка Гојковиќ

Средба на претседателот на Собранието Џафери со српската колешка Гојковиќ

Скопје, 23 мај 2018 Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, својата д... повеќе...