• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Оригинални текстови

„Ој девојче, девојче... испеана на сите јазици на земјите учесници на Процесот Брдо Бриони

„Ој девојче, девојче... испеана на сите јазици на земјите учесници на Процесот Брдо Бриони

29 април 2018 По завршувањето на Состанокот на лидерите од Процесот Брдо Бриони во петокот вечерта,... повеќе...

 

МВР:Постапено согласно прописите во случајот со колумбиската државјанка

Скопје, 29 април 2018 Министерството за внатрешни работи ги демантира пишувањата на неколку веб пор... повеќе...

Кабинет на Анѓушев: „Фени“ работи успешно, потребна е дискусија базирана на факти

Кабинет на Анѓушев: „Фени“ работи успешно, потребна е дискусија базирана на факти

Скопје, 27 април 2018  Кабинетот на заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања ... повеќе...

Македонија се подготвува за пречек на зголемен број кинески туристи

Скопје, 26 април 2018 Туристичката индустрија е еден од носечките инструменти кој помага во зајакн... повеќе...

Работилница за можностите за кредитирање на мали и средни претпријатија и граѓански организации

Скопје, 26 април 2018 Вчера, во Стопанската комора на Република Македонија во организација на Фонд... повеќе...

Владата ја одржа 65. седница

24 април 2018 На редовната 65-та седница Владата на Република Македонија разгледа повеќе точки од п... повеќе...

Министерство за транспорт: Не сме организатори на каква било забава на автопатот Демир Капија Смоквица

Скопје, 24 април 2018 Во однос на информациите објавени по електронските медиуми и социјалните мреж... повеќе...

Послание на Трајан Петровски за намерата за градење регионална депонија кај селото Годивје

Послание на Трајан Петровски за намерата за градење регионална депонија кај селото Годивје

23 април 2018 Послание На Трајан Петровски, писател, дипломат и општественик, до учесниците на вче... повеќе...

Реакција на Град Скопје на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за автобусите

Реакција на Град Скопје на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за автобусите

Скопје, 22 април 2018 Град Скопје реагира на наводите изнесени во денешната прес-конференција на со... повеќе...

Реакција на група македонски автори на одлуката на Министерството за култура за поништување на Конкурс за откуп на нови композиции за 2017

Скопје, 20 април 2018  По објавувањето на соопштението (29.03.2018) на Министерството за култура, в... повеќе...

АС ЕЛЕМ: Може да произведуваме струја преку хидроелектраните толку колку им е моќноста

АС ЕЛЕМ: Може да произведуваме струја преку хидроелектраните толку колку им е моќноста

Скопје, 19 април 2018 АД ЕЛЕМ може да произведува електрична енергија преку хидроелектраните толку ... повеќе...

Средба Заев Могерини: Честитки за сработеното и чистата препорака и најава дека е можен датум за почеток на преговорите со ЕУ

Скопје, 18 ааприл 2018 Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од... повеќе...

Лекарската комора го осуди нападот на докторот во Општа болница Кочани

Лекарската комора го осуди нападот на докторот во Општа болница Кочани

17 април 2018 Лекарската комора на Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Општа болн... повеќе...

Анѓушев: Мојата работа покажува резултати, ВМРО-ДПМНЕ да се извини за изнесените невистини

Анѓушев: Мојата работа покажува резултати, ВМРО-ДПМНЕ да се извини за изнесените невистини

17 април 2018  Изминатиов период сум предмет на интересирање на опозицијата. Обвинувањата на ВМРО –... повеќе...

Шапуриќ во посета на велешките компании Ветекс, Мирана и Динамо Хит

Скопје,  17  април 2018 (МИА) - Минстерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвести... повеќе...

Царината заплени девизи, техничка стока, цигари...

Скопје, 16 април 2018  Во текот на минатите две недели, царинските службеници спречија повеќе обид... повеќе...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

Скопје, 14 април 2018 АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека условите во тендерот за ископ на јаглен во... повеќе...