• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Оригинални текстови

Реакција од НБРМ во врска со објавен текст

Скопје, 14 април 2018 Во текстот Богов: Подобро е да се оданочуваат сегментите што досега не беа оп... повеќе...

 

Информација на Mинистерот Роберт Поповски, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во однос на реакцијата на СЕММ

13 април 2018  Информација за јавност, по реакцијата на Советот за етика во медиумите на Македонија... повеќе...

Реакција на СЕММ на изјава на министерот Роберт Поповски за нивната ажурност

Скопје, 13 април 2018  Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) реагира на неоснованата ... повеќе...

Демант од Град Скопје за субвенциите за граѓаните за набавка на велосипеди

Скопје, 12 април 2018  Градот Скопје ги демантира наводите изнесени во денешното соопштение на ВМРО... повеќе...

Обраќање на премиерот Зоран Заев пред гласањето доверба на Владата

Скопје, 12 април 2018 Премиерот Заев на собраниската седница за доверба на владата: После11-годишно... повеќе...

ЕЛЕМ:Понудивме на второрангираната фирма да потпише договор, но таа одби да го потпише

Скопје, 11 април 2018 АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека не е точно тврдењето на пратеникот Драган ... повеќе...

Руската Амбасада демантира дека е организатор на протестите пред амбасадата

Руската Амбасада демантира дека е организатор на протестите пред амбасадата

Скопје, 6 април 2018 Почитувани, Во врска со шпекулациите проширени во некои медиуми дека митингот... повеќе...

Заев: Да го вратиме правосудството од прегратките на отуѓената политичка моќ во прегратките на Јустиција, Божицата на правдата

Заев: Да го вратиме правосудството од прегратките на отуѓената политичка моќ во прегратките на Јустиција, Божицата на правдата

Скопје, 5 април 2018 (МИА) Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска има... повеќе...

МЗШВ ги отфрла лажните обвинувања - Функционалната анализа е законска обврска и во насока на поефикасна администрација

МЗШВ ги отфрла лажните обвинувања - Функционалната анализа е законска обврска и во насока на поефикасна администрација

Скопје, 5 април 2018 Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство демантира и најостро... повеќе...

Македонија објави извинување за вклученоста во тортура од страна на ЦИА

Њујорк, 5 април 2018 Поранешна југословенска република Македонија (ПЈРМ) официјално му се извини ... повеќе...

Запленети девизи, техничка стока, облека и обувки

Скопје, 3 април 2018  Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија неколку обиди за ... повеќе...

Реакција од МО на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

2 април 2018 Очигледна е нервозата во ВМРО-ДПМНЕ од реформските процеси кои се одвиваат во МО. О... повеќе...

МОН го објави Конкурсот за запишување ученици во јавните средни училишта за учебната 2017/2018 година

2 април 2019 Во Република Македонија во учебната 2017/2018 година во деветто одделение запишани се ... повеќе...

Реакција на Комисијата за заштита од дискриминација за Збирката поезија од проектот „Млади поети“

2 април 2018 Врз основа на избраните тематски содржини на конкурсот за Збирката поезија од проектот... повеќе...

Средба на СКРМ со министерот за култура Алаѓозовски

Скопје, 30 март 2018  Ве известуваме дека на 29.03.2018 година, Синдикатот на културата на Републик... повеќе...

Демант од Комората на изршители на РМ по повод објавените написи

Скопје, 29 март 2018 Комората на изршители на РМ смета дека треба да изнесе свој став врз основа на... повеќе...

Јавен состанок на АВМУ

Скопје, 28 март 2018  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го одржа првиот ја... повеќе...