• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Оригинални текстови

Јавен состанок на АВМУ

Скопје, 28 март 2018  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го одржа првиот ја... повеќе...

 

Отворено писмо на амбасадорот и писател Трајан Петровски до претседателот на Владата

28 март 2018 ПОВОД  - ИЗУМОТ ЗА ДЕПОНИЈА ВО ДЕБРЦА (Живот за сите, зеер и чемер за Дебрца! Збогува... повеќе...

Реакција на Македонскиот полициски синдикат на прес-конференцијата на Незвисниот синдикат на полицијата

Реакција на Македонскиот полициски синдикат на прес-конференцијата на Незвисниот синдикат на полицијата

27 март 2018 За жал повторно сме принудени да реагираме на денешната несериозната прес конференција... повеќе...

Запленети цигари, девизи, техничка стока

27 март 2018  Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчаре... повеќе...

И ДУП-от и зеленилото се прашања на родова еднаквост!

22 март, 2018 На 22 март 2018, во Салата на Советот на Општина Центар, се одржа дебата под наслов „... повеќе...

Повик за прибирање на податоци за лица - нерегистрирани во матична книга на родени

Скопје, 22 март 2018  Управата за водење на матичните книги во соработка со Министерството за Труд ... повеќе...

Реакција од Институтот за дефектологија до министерката за образование

Скопје, 21 март 2018 ДоПроф. д-р Рената ДескоскаМинистер за образование и наукана Република Македон... повеќе...

Град Скопје ги демантира наводите објавени на некои портали

Град Скопје ги демантира наводите објавени на некои портали

Скопје, 21 март 2018 Градот Скопје остро ги демантира наводите и дезинформациите објавени вчера (20... повеќе...

Седница на Владата на Република Македонија

Скопје, 21 март 2018 Од 60-тата седница на Владата на РМ: Алатка за отчетност за трошоците на носит... повеќе...

Царината заплени цигари, лекови, козметика, девизи, фалсификати,...

Скопје, 20 март 2018 Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за кр... повеќе...

Отстранети техничките проблеми на веб страницата на Парламентот

Отстранети техничките проблеми на веб страницата на Парламентот

19 март 2018 Појаснување до јавноста во однос на денешниот технички проблем на веб страницата на Со... повеќе...

Карпош останува транспарентна - на потег е Уставниот суд

Карпош останува транспарентна - на потег е Уставниот суд

Скопје, 18 март 2018 Општина Карпош и градоначалникот Стефан Богоев во изминатиот период покажаа д... повеќе...

МВР демантира дека на табла на ГП Богородица е поставено албанско знаме

Скопје, 18 март 2018 Целосно неточни и невистинити се информациите и фотомонтажите објавени во нек... повеќе...

Реакција на митрополит Повардарски Агатангел за изгласувањето на Законот за употреба на јазиците

15 март 2018  Ние, православниот народ од Повардарската епархија, згрозени сме од вчерашниот срам и... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта изгласа неуставен, неприменлив и штетен закон

ВМРО-ДПМНЕ: Власта изгласа неуставен, неприменлив и штетен закон

15 март 2018 СДСМ и владејачкото мнозинство го погазија правото и ја деградираа правната држава. Вл... повеќе...

ССНМ со осуда на заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма

Скопје, 14 март 2018 Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници - ССНМ, изразува ... повеќе...

ММДЧП: САД да се откажат од антимакедонските преговори за името

14 март 2018 (Мерилвил, Индијана – 14 март, 2018) – Сузи Талевски, член на Македонското меѓународно... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...