• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Последни вести

Отворен одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Отворен одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Комплетно е реновиран одделот за интензивна нега на Клиниката за н... повеќе...

 
Заев се сретна со претставници на ФДМ: Поддршка од заедницата на иселеници за референдумот

Заев се сретна со претставници на ФДМ: Поддршка од заедницата на иселеници за референдумот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев во рамки на посетата на САД денеска се сретна... повеќе...

Лавров: Никој не треба да создава конфликти на Балканот

Лавров: Никој не треба да создава конфликти на Балканот

Сараево, 21 септемврии 2018 (МИА) - Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, на заедничка прес-ко... повеќе...

Ново партнерство за унапредување на ветеринарните услуги

Ново партнерство за унапредување на ветеринарните услуги

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Со потпишување Меморандум за соработка во селото Радобор, Општина ... повеќе...

Дескоска: Само со учество на јавноста се обезбедува легитимноста на судската одлука

Дескоска: Само со учество на јавноста се обезбедува легитимноста на судската одлука

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Министерката за правда Рената Дескоска го поздрави формирањето на ... повеќе...

Три бебиња и двајца возрасни повредени во напад во Њујорк

Три бебиња и двајца возрасни повредени во напад во Њујорк

Њујорк, 21 септември 2018 (МИА) – Вкупно три бебиња и двајца возрасни се повредени во напад со нож в... повеќе...

Саем за мали бизниси „Создаваме брендови“

Саем за мали бизниси „Создаваме брендови“

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Саем за мали бизниси „Создаваме брендови“ се одржува од денеска до... повеќе...

Сугарески: На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност

Сугарески: На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност

Битола, 21 септември 2018 (МИА) - На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност,... повеќе...

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид (ДПЛ)

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид (ДПЛ)

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) – Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во... повеќе...

Македонија и Грција ја продлабочуваат енергетската соработка

Македонија и Грција ја продлабочуваат енергетската соработка

Атина, 21 септември 2018 (МИА) - Министерот за животна средина и енергија на Грција, Јоргос Статакис... повеќе...

Договори за кофинансирање грантови за прекугранична соработка меѓу Македонија и Грција

Договори за кофинансирање грантови за прекугранична соработка меѓу Македонија и Грција

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Во Владата денеска беа потпишани договори за национално кофинансир... повеќе...

Почна кампањата против врсничко насилство „И зборовите повредуваат“ „Булинг? НЕ во моето училиште!“

Почна кампањата против врсничко насилство „И зборовите повредуваат“ „Булинг? НЕ во моето училиште!“

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Детската амбасада „Меѓаши“ денеска ја започна кампањата против врс... повеќе...

Воена вежба на иранската авијација во Ормутски Проток

Воена вежба на иранската авијација во Ормутски Проток

Техеран, 21 септември 2018 (МИА) - Военовоздухопловните сили на Иран денеска имаат воена вежба во Ор... повеќе...

Ле Роа: Договорот не е совршен, но го отвора патот кон ЕУ и НАТО

Ле Роа: Договорот не е совршен, но го отвора патот кон ЕУ и НАТО

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Спогодбата не е совршена, но е важна. Имаме доверба и оптимисти см... повеќе...

ОЈО ќе истражува евентуална злоупотреба на малолетно лице за случајот „Скопјанка“

ОЈО ќе истражува евентуална злоупотреба на малолетно лице за случајот „Скопјанка“

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас... повеќе...

Амир Ќаили од Грушино пример за успешна ИПАРД-приказна

Амир Ќаили од Грушино пример за успешна ИПАРД-приказна

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Нова, современа механизација што ќе му го олесни производството и ... повеќе...

Тимоние: Размислувајте за идните генерации, изборот е Северна Македонија или Северна Кореја

Тимоние: Размислувајте за идните генерации, изборот е Северна Македонија или Северна Кореја

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Францускиот амбасадор во Македонија Кристијан Тимоние, денеска пор... повеќе...