Последни вести

Николовски: Со влезот во НАТО и ЕУ младите земјоделци ќе добијат поголема финансиска поддршка

Николовски: Со влезот во НАТО и ЕУ младите земјоделци ќе добијат поголема финансиска поддршка

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Младите се нашата иднина, тие кои треба да бидат двигател на макед... повеќе...

 
Путин и Вучиќ на средба во Москва на почетокот на октомври

Путин и Вучиќ на средба во Москва на почетокот на октомври

Белград, 21 септември 2018 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека планираната сре... повеќе...

Директорот на АХВ Атанасов на Конференција на ОИЕ во Тбилиси

Директорот на АХВ Атанасов на Конференција на ОИЕ во Тбилиси

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Разгледување и анализа на ситуацијата со здравствената состојба ка... повеќе...

Средба на Џафери со потпретседателот на Европскиот парламент Касталдо

Средба на Џафери со потпретседателот на Европскиот парламент Касталдо

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери ... повеќе...

Трамп му изрази поддршка на судијата Кавано кој е обвинет за сексуален напад

Трамп му изрази поддршка на судијата Кавано кој е обвинет за сексуален напад

Вашингтон, 21 септември 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп денеска му изрази силна ... повеќе...

Тереза Меј ја повика ЕУ да даде алтернатива на нејзините предлози за брегзит

Тереза Меј ја повика ЕУ да даде алтернатива на нејзините предлози за брегзит

Лондон, 21 септември 2018 (МИА) – Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ЕУ треба да д... повеќе...

Бектеши - Ахметај: „Уан стоп шоп“ ќе ја унапреди економската соработка

Бектеши - Ахметај: „Уан стоп шоп“ ќе ја унапреди економската соработка

Тирана, 21 септември 2018 (МИА) - Што поскорото имплементирање на проектот за заедничко гранично упр... повеќе...

ЕУ покрена процес против Полска пред Европскиот суд на правдата

ЕУ покрена процес против Полска пред Европскиот суд на правдата

Брисел, 21 септември 2018 (МИА) - Европската комисија денеска реши да покрене постапка против Полска... повеќе...

Втор Меѓународен саем за иновации - се зголемува бројот на заинтересирани иноватори

Втор Меѓународен саем за иновации - се зголемува бројот на заинтересирани иноватори

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Глампинг шатор поставен на начин на кој природно го климатизира во... повеќе...

Папата Франциско прифати оставки на двајца бискупи од Чиле поради сексуално малтретирање

Папата Франциско прифати оставки на двајца бискупи од Чиле поради сексуално малтретирање

Ватикан, 21 септември 2018 (МИА) - Папата Франциско денеска ги прифати оставките на двајца бискупи о... повеќе...

Одбележан Денот без автомобили во Скопје

Одбележан Денот без автомобили во Скопје

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Во рамките на „Европската недела на мобилност“ во Скопје денеска с... повеќе...

Бројот на потврдени жртви во потонувањето на фериботот во Танзанија достигна 136 лица

Бројот на потврдени жртви во потонувањето на фериботот во Танзанија достигна 136 лица

Дар ес Салам, 21 септември 2018 (МИА) – Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во е... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - На подрачјето на Тетово и Гостивар вчера била спроведена акциска к... повеќе...

Поведена постапка за двајца стружани што организирале пренос на дрога

Поведена постапка за двајца стружани што организирале пренос на дрога

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струга започна истражна постапка про... повеќе...

Конференција: Жените недоволно застапени на раководни позиции

Конференција: Жените недоволно застапени на раководни позиции

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Преку 60 професионалци од Македонија, Холандија, Албанија и Косово... повеќе...

Отворен одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Отворен одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Комплетно е реновиран одделот за интензивна нега на Клиниката за н... повеќе...

Заев се сретна со претставници на ФДМ: Поддршка од заедницата на иселеници за референдумот

Заев се сретна со претставници на ФДМ: Поддршка од заедницата на иселеници за референдумот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев во рамки на посетата на САД денеска се сретна... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...