Последни вести

За „27 април“ во Кривичен суд сведочи Сашо Тасевски

За „27 април“ во Кривичен суд сведочи Сашо Тасевски

Скопје, 21, септември 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје со сведочење на Сашо Тасевски вечерва... повеќе...

 
Царовска во Илинден: Младинската гранција која се применува и во земјите од ЕУ ги активира младите на пазарот на труд

Царовска во Илинден: Младинската гранција која се применува и во земјите од ЕУ ги активира младите на пазарот на труд

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Унапредување на социјалните услуги за граѓаните, интензивирање на ... повеќе...

Драгнеа останува лидер на романските социјал-демократи

Драгнеа останува лидер на романските социјал-демократи

Букурешт, 21 септември 2018 (МИА) - Романската Социјал-демократска партија ПСД му изгласа доверба на... повеќе...

„Њујорк тајмс“: Вториот човек на американското обвинителство сакал тајно да го снима Трамп

„Њујорк тајмс“: Вториот човек на американското обвинителство сакал тајно да го снима Трамп

Вашингтон, 21 септември 2018 (МИА) - Весникот „Њујорк тајмс“ пренесува дека вториот човек во америка... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Од 20:05 часот, сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево ... повеќе...

Тодоров: Нема да го бојкотирам референдумот, но ќе го направам гласачкото ливче неважечко

Тодоров: Нема да го бојкотирам референдумот, но ќе го направам гласачкото ливче неважечко

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодо... повеќе...

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево од 19:30 часот се... повеќе...

Лавров: Лажна е тезата дека Балканот треба да избира меѓу Западот и Русија

Лавров: Лажна е тезата дека Балканот треба да избира меѓу Западот и Русија

Бања Лука, 21 септември 2018 (МИА) - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дене... повеќе...

Нови превирања во коалицијата на Меркел

Нови превирања во коалицијата на Меркел

Берлин, 21 септември 2018 (МИА) - Германската канцеларка Ангела Меркел денеска најави дека владејачк... повеќе...

Лавров: Русија не се меша во референдумот во Македонија

Лавров: Русија не се меша во референдумот во Македонија

Бања Лука, 21 септември 2018 (МИА) - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во ... повеќе...

АНА-МПА: Ципрас и Каменос за договорот од Преспа одново ќе разговараат во март следната година

АНА-МПА: Ципрас и Каменос за договорот од Преспа одново ќе разговараат во март следната година

Атина, 21 септември 2018 (МИА) - Во март следната година коалициските партнери во грчката Влада, Але... повеќе...

Круемади: Парите од дрогата завршуваат или кај Рама или кај меѓународните претставници

Круемади: Парите од дрогата завршуваат или кај Рама или кај меѓународните претставници

Тирана, 21 септември 2018 (МИА) - Моника Круемади, претседателката на третата по голема албанска пол... повеќе...

Сиромаштијата и дискриминацијата во фокусот на граѓанските новинари

Сиромаштијата и дискриминацијата во фокусот на граѓанските новинари

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - „Спрега меѓу нас, новинарите и граѓаните станува се поцврста и поз... повеќе...

Трамп побара брза одлука за објавувањето на доверливите податоци за руската истрага

Трамп побара брза одлука за објавувањето на доверливите податоци за руската истрага

Вашингтон, 21 септември 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека стр... повеќе...

Коцијанчич ги предупреди Приштина и Тирана да ги почитуваат одредбите од САС

Коцијанчич ги предупреди Приштина и Тирана да ги почитуваат одредбите од САС

Брисел, 21 септември 2018 (МИА) – Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич денеска ги пр... повеќе...

Пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во Рим

Пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во Рим

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички... повеќе...

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Поради сообраќајна незгода што се случила попладнево на регионални... повеќе...