Тикер

Димитров од Велес: Задача на нашата генерација е да ставиме печат на независноста на Македонија

Димитров од Велес: Задача на нашата генерација е да ставиме печат на независноста на Македонија

Велес, 23 септември 2018 (МИА) - Задача на нашата генерација е да ставиме печат на независноста на М... повеќе...

 
Заев од Струмица: Ова е време на историски одлуки

Заев од Струмица: Ова е време на историски одлуки

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и н... повеќе...

Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне (видео)

Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна... повеќе...

Заев: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Заев: Сите ќе се радуваме на историската одлука што доаѓа пред нас

Гевгелија, 23 септември 2018 (МИА) - Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, ... повеќе...

ОАЕ: Неосновани се тврдењата на Техеран дека сме вмешани во нападот

ОАЕ: Неосновани се тврдењата на Техеран дека сме вмешани во нападот

Абу Даби, 23 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Обединети Арапски Емирати (ОА... повеќе...

Пирати нападнаа товарен брод во близина на Нигерија

Пирати нападнаа товарен брод во близина на Нигерија

Женева, 23 септември 2018 (МИА) - Пирати нападнаа брод што пловел под швајцарско знаме во близина на... повеќе...

Ердоган најави интензивирање на економските и политичките врски со Германија

Ердоган најави интензивирање на економските и политичките врски со Германија

Анкара, 23 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека ... повеќе...

Уапсен вооружен маж пред Бакингемска палата

Уапсен вооружен маж пред Бакингемска палата

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) - На влезот на Бакингемска палата за посетители денеска е уапсен маж... повеќе...

Израел не го прифаќа рускиот извештај за соборениот авион во Сирија

Израел не го прифаќа рускиот извештај за соборениот авион во Сирија

Тел Авив, 23 септември 2018 (МИА) - Израелската армија повтори дека акциите на нејзините авиони не с... повеќе...

САД: Рохани причината за проблемите треба да ја бара во Иран

САД: Рохани причината за проблемите треба да ја бара во Иран

Њујорк, 23 септември 2018 (МИА) - Американската амбасадорка во Обединети нации, Ники Хејли го осуди ... повеќе...

Хоти: Харадинај е немоќен, потребни се нови избори

Хоти: Харадинај е немоќен, потребни се нови избори

Приштина, 23 септември 2018 (МИА) - Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (... повеќе...

Пахор: Верувам ќе донесете одлука со која на Македонија широко ќе ја отворите вратата кон иднината (видео)

Пахор: Верувам ќе донесете одлука со која на Македонија широко ќе ја отворите вратата кон иднината (видео)

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Верувам дека ќе сакате да донесете одлука со која на Македонија ши... повеќе...

Сириски екстремисти не го прифаќаат Договорот помеѓу Русија и Турција

Сириски екстремисти не го прифаќаат Договорот помеѓу Русија и Турција

Дамаск, 23 септември 2018 (МИА) - Екстремистичката група Хорас ел Дин (Чувари на религијата) соопшти... повеќе...

Руско Министерство за одбрана: Израел е виновен за криминална немарност

Руско Министерство за одбрана: Израел е виновен за криминална немарност

Москва, 23 септември 2018 (МИА) - Министерството за одбрана на Русија официјално го обвини Израел за... повеќе...

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

Вевчани, 23 септември 2018 (МИА) - Со евроатланска интеграција на Македонија младите ќе добијат пого... повеќе...

Кривичен реагира за тврдењата за маратонско судење за 27 април

Кривичен реагира за тврдењата за маратонско судење за 27 април

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска со соопштение реагира на, ... повеќе...

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Американскиот Мировен корпус со најголема група волонтери во Македонија

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Педесет и четворица Американци, што е рекорден број досега, присти... повеќе...