Тикер

Албанската полиција откри група од 50 нелегални мигранти

Албанската полиција откри група од 50 нелегални мигранти

Тирана,24 септември 2018 (МИА) – Албанската полиција кај Билишта и Врник, откри поголема група нелег... повеќе...

 
Нетанјаху: Испораката на С-300 на неодговорната Сирија е опасна за регионот

Нетанјаху: Испораката на С-300 на неодговорната Сирија е опасна за регионот

Ерусалим, 24 септември 2018 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на руск... повеќе...

Шапуриќ: Со европските фондови до подобра животна средина

Шапуриќ: Со европските фондови до подобра животна средина

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) - Поддршката од Европската унија во битката за чист воздух е голема.... повеќе...

Судењето за „Титаник“ продолжува на 5 октомври

Судењето за „Титаник“ продолжува на 5 октомври

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) - На 5 октомври во Кривичниот суд во Скопје, со слушање на „бомбите“... повеќе...

Николовски: Патот кон ЕУ и НАТО ги отвора вратите за инвестиции на странските компании во земјоделството

Николовски: Патот кон ЕУ и НАТО ги отвора вратите за инвестиции на странските компании во земјоделството

Босилово, 24 септември 2018 (МИА) - Патот кон Европската унија и НАТО ги отвора вратите за инвестици... повеќе...

Болтон: Москва да ја преиспита одлуката за праќање на С-300 на Сирија

Болтон: Москва да ја преиспита одлуката за праќање на С-300 на Сирија

Њујорк, 24 септември 2018 (МИА) - Амриканскиот советник за национална безбедност Џон Болтон изјави д... повеќе...

Анѓушев: До 30 септември ќе биде готов пакетот технолошки вишок во „Еурокомпозит“

Анѓушев: До 30 септември ќе биде готов пакетот технолошки вишок во „Еурокомпозит“

Прилеп, 24 септември 2018 (МИА) - До крајот на месецов, до 30 септември, ќе бидат прогласени техноло... повеќе...

Анѓушев: Поставени се фундаментите на индустриската политика во Македонија

Анѓушев: Поставени се фундаментите на индустриската политика во Македонија

Прилеп, 24 септември 2018 (МИА) - По долгогодишна агонија состојбата во прилепскиот тутунски комбина... повеќе...

Трамп: Светот се промени за една година

Трамп: Светот се промени за една година

Њујорк, 24 септември 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп, една година откако во О... повеќе...

Шведскиот парламент утре ќе гласа за доверба на премиерот Стефан Ловен

Шведскиот парламент утре ќе гласа за доверба на премиерот Стефан Ловен

Стокхолм, 24 септември 2018 (МИА) - Шведскиот Парламент утре ќе гласа за доверба на премиерот Стефан... повеќе...

Италијанската Влада одобри нов строг закон за азил и враќање мигранти

Италијанската Влада одобри нов строг закон за азил и враќање мигранти

Рим, 24 септември 2018 (МИА) - Италијанската влада на денешната седница усвои декрет со кој се воспо... повеќе...

Димитров до младите: Да ја направиме Македонија европска држава

Димитров до младите: Да ја направиме Македонија европска држава

Делчево, 24 септември 2018 (МИА) - Иселувањето не можеме да го спречиме доколку Македонија не ја нап... повеќе...

Шекеринска: На 30 септември имаме шанса да ја направиме Македонија безбедна и стабилна (видео)

Шекеринска: На 30 септември имаме шанса да ја направиме Македонија безбедна и стабилна (видео)

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) - На 30 септември имаме шанса да обезбедиме Македонија да биде безбе... повеќе...

МВР: Секаков вид притисок, закана или уцена при гласањето ќе биде спречен и санкциониран

МВР: Секаков вид притисок, закана или уцена при гласањето ќе биде спречен и санкциониран

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи, согласно своите законски надле... повеќе...

„Мајмунски сипаници“ во Европа- засилени мерки за надзор во Србија

„Мајмунски сипаници“ во Европа- засилени мерки за надзор во Србија

Белград, 24 септември 2018 (МИА) – Српските здравствени власти соопштија денеска дека засилиле мерки... повеќе...

Се продава модната куќа „Версаче“

Се продава модната куќа „Версаче“

Рим, 24 септември 2018 (МИА) – Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека ќе се пр... повеќе...

На Велика Британија и се заканува тужба од ЕУ поради евтини кинески производи

На Велика Британија и се заканува тужба од ЕУ поради евтини кинески производи

Брисел, 24 септември 2018 (МИА) – Европската комисија ја предупреди Велика Британија дека има два ... повеќе...