Тикер

УХМР: Од утре заладување со силен ветер

УХМР: Од утре заладување со силен ветер

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) -  Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре... повеќе...

 
На ИФФК „Браќа Манаки“ претставен краткиот филм „Љубовникот“ во режија на Игор Иванов

На ИФФК „Браќа Манаки“ претставен краткиот филм „Љубовникот“ во режија на Игор Иванов

Битола, 23 септември 2018 (МИА) - ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „... повеќе...

Во Арачиново нападнато момче со нож во расправија за движење по улица

Во Арачиново нападнато момче со нож во расправија за движење по улица

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Поради расправија за движење по улица во скопското село Арачиново ... повеќе...

Харадинај идната недела во Њујорк ќе лобира за јакнење на меѓународните позиции на Косово

Харадинај идната недела во Њујорк ќе лобира за јакнење на меѓународните позиции на Косово

Приштина, 23 септември 2018 (МИА) – Косовскиот премиер Рамуш Харадиај идната недела ќе отпатува во о... повеќе...

Помпео: САД подготвуваат „низа активности" против Венецуела

Помпео: САД подготвуваат „низа активности" против Венецуела

Вашингтон, 23 септември 2018 (МИА) - САД подготвуваат „серија активноси“ за наредните денови за да г... повеќе...

Пријавен биоенергичар за полови дејства врз 16 годишна девојка

Пријавен биоенергичар за полови дејства врз 16 годишна девојка

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Биоенергичар од Битола со иницјали М.Н., според пријава во полициј... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Во угостителски објект „Клуб станица 26“ на ул. „Јордан Мијалков“ ... повеќе...

За пет дена откриени 121 мигрант на граничната линија кај Лојане

За пет дена откриени 121 мигрант на граничната линија кај Лојане

Скопје, 23 септември (МИА) - Полицијата спречи илегален влез во Македонија од Србија на 121 мигрант ... повеќе...

 Македонски џентлмени на мотори во хумана мисија за борба против рак на простата

Македонски џентлмени на мотори во хумана мисија за борба против рак на простата

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) - Да се биде дел од глобалното движење The Distinguished Gentlemans ... повеќе...

Селцас: Договорот од Преспа е позитивен и во корист на двата народа

Селцас: Договорот од Преспа е позитивен и во корист на двата народа

Атина, 23 септември (МИА) - Позитивен и во корист на двата народа е Договорот од Преспа, според Конс... повеќе...

Откриени 55 возачи под дејство на алкохол ноќеска во Скопје

Откриени 55 возачи под дејство на алкохол ноќеска во Скопје

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) -  Присуство на алкохол во крвта е утврдено кај 55 од вкупно 133 алк... повеќе...

Ураганот Флоренс предизвика 44 милијарди долари економска штета

Ураганот Флоренс предизвика 44 милијарди долари економска штета

Вашингтон, 23 септември 2018 (МИА) - Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди дол... повеќе...

Бенон: Ултрадесничарските патриоти се новата елита на Европа

Бенон: Ултрадесничарските патриоти се новата елита на Европа

Рим, 23 септември 2018 (МИА) - Поранешниот стратег на изборната кампања на американскиот претседател... повеќе...

Протетси во Германија пред посетата на Ердоган

Протетси во Германија пред посетата на Ердоган

Берлин, 23 септември 2018 (МИА) - Планираната посета на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во ... повеќе...

Тереза ​​Меј: Велика Британија ќе остане ладнокрвна во преговорите за Брегзит

Тереза ​​Меј: Велика Британија ќе остане ладнокрвна во преговорите за Брегзит

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) - Британската премиерка Тереза ​​Мај изјави дека Велика Британија ќе... повеќе...

Адвокатот на Трамп вели  дека иранската Влада ќе биде соборена

Адвокатот на Трамп вели дека иранската Влада ќе биде соборена

Њујорк, 23 септември 2018 (МИА) - Личниот адвокат на претседателот на САД Доналд Трамп, Руди Џулијан... повеќе...

Силен земјотрес во близина на американската територија Гуам во Пацификот

Силен земјотрес во близина на американската територија Гуам во Пацификот

Вашингтон, 23 септември 2018 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,4 степени денеска ја погоди областа во... повеќе...