• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јули 2018, 

Телекомуникации

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира ... повеќе...

 
Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила... повеќе...

Петмина потешко и 12 полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Петмина потешко и 12 полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 19 јули 2018 (МИА) – Пет лица се здобиле со тешки телесни повреди во четири од вкупно 13 соо... повеќе...

И покрај забраната, педалинки на струшкото крајбрежје

И покрај забраната, педалинки на струшкото крајбрежје

Струга, 14 јули 2018 (МИА) – Покрај одлуката на Советот на Општина Струга за забрана на педалинки во... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп кај тунелот м.в. Фариш... повеќе...

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп кај тунелот м.в. Фариш... повеќе...

Зголемен интензитетот на сообраќајот на Евзони, но и во земјава

Зголемен интензитетот на сообраќајот на Евзони, но и во земјава

Скопје, 9 јули 2018 (МИА) – На грчко македонската граница, на граничниот премин Евзони за излез од Г... повеќе...

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Скопје, 3 јули 2018 (МИА) - Привремен режим на сообраќај на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Оп... повеќе...

Моторџии и град Скопје на работна група ќе договараат регулирање на паркирањето мотори

Моторџии и град Скопје на работна група ќе договараат регулирање на паркирањето мотори

Скопје, 1 јули 2018 (МИА) - Моторџиите и градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на ... повеќе...

Моторџиите и градот Скопје на работна група ќе договараат регулирање на паркирањето мотори

Моторџиите и градот Скопје на работна група ќе договараат регулирање на паркирањето мотори

Скопје, 1 јули 2018 (МИА) - Моторџиите и градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на ... повеќе...

РСБСП ги предупредува младите за опасноста од возење во раните утрински часови

РСБСП ги предупредува младите за опасноста од возење во раните утрински часови

Скопје, 29 јуни 2018 (МИА) - „Младост е да уживаш во летните авантури, лудост е тие да прекинат зад ... повеќе...

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден!

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден!

Скопје, 22 јуни 2018 (МИА) - Глумци, пејачи, новинири, спортисти, водители и останати јавни личности... повеќе...

РСБСП: Елимирање на стресот што влијае врз способноста и однесувањето на возачите

РСБСП: Елимирање на стресот што влијае врз способноста и однесувањето на возачите

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) де... повеќе...

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни колов... повеќе...

ЈСП-Турс со еднодневни излетнички тури до манастирите низ Македонија

ЈСП-Турс со еднодневни излетнички тури до манастирите низ Македонија

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - ЈСП-Турс денеска соопшти дека започна со реализација на проектот „Лето ... повеќе...

Ридско-брзински натпревар на Водно

Ридско-брзински натпревар на Водно

Скопје, 9 јуни 2018 (МИА) - На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најав... повеќе...

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

Скопје, 8 јуни 2018 (МИА) - На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најав... повеќе...