Телекомуникации

Катастарски услуги за фирмите и институциите само електронски од 1 октомври

Катастарски услуги за фирмите и институциите само електронски од 1 октомври

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Агенцијата за катастар на недвижности ја пушти во функција надград... повеќе...

 
Посебен сообраќаен режим во Нерези

Посебен сообраќаен режим во Нерези

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен во Нерези утре и заутре, ... повеќе...

Осумнаесет мигранти повредени во сообраќајка кај Катланово

Осумнаесет мигранти повредени во сообраќајка кај Катланово

Велес, 7 септември 2018 (МИА) - Осумнаесет мигранти се повредени во сообраќајната несреќа што се слу... повеќе...

Во Велес работилница за поголема безбедност на сообраќајот

Во Велес работилница за поголема безбедност на сообраќајот

Велес, 5 септември 2018 (МИА) - Во организација на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот н... повеќе...

Во сообраќајка во Албанија повредени четворица дебрани

Во сообраќајка во Албанија повредени четворица дебрани

Дебар, 31 август 2018 (МИА) – Четворица македонски државјани, жители на Дебар се повреди во сообраќа... повеќе...

На Табановце се чека до 20 минути за излез од Македонија

На Табановце се чека до 20 минути за излез од Македонија

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските среди... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци денеска од 15:40 часо... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

23 август 2018 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Ф... повеќе...

Привремен сообраќаен режим во Македонска Каменица по повод „Каменичко културно лето“

Привремен сообраќаен режим во Македонска Каменица по повод „Каменичко културно лето“

Македонска Каменица, 20 август 2018 (МИА) - По повод претстојното „Каменичко културно лето 2018” во ... повеќе...

Катастарот отвори канцеларии во Чашка и Македонска Каменица

Катастарот отвори канцеларии во Чашка и Македонска Каменица

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија, отвори ... повеќе...

Нема чекање на  граничниот премин „Богородица“

Нема чекање на граничниот премин „Богородица“

Гевгелија, 5 август 2018 (МИА) - Само десетина минути претпладнево се чека на граничниот премин „Бог... повеќе...

Јавниот транспорт во Скопје евтин, но без можности за избор

Јавниот транспорт во Скопје евтин, но без можности за избор

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Со цена од 35 денари или 0,6 евра за едно возење во еден правец, јавни... повеќе...

Анализа: Фејсбук користат 23 министри во Владата, 14 се активни на Твитер и Инстраграм

Анализа: Фејсбук користат 23 министри во Владата, 14 се активни на Твитер и Инстраграм

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Дваесет и три од вкупно 26 министри во Владата на Република Македонија ... повеќе...

РСБСП: Возачите да не тргнуваат на пат изморени

РСБСП: Возачите да не тргнуваат на пат изморени

Скопје, 27 јули 2018 (МИА) - Заморот се смета за една од петте фатални причини за сообраќајни несреќ... повеќе...

Бајрам Реџепи, директор на Македонски енергетски ресурси (МЕР)

Бајрам Реџепи, директор на Македонски енергетски ресурси (МЕР)

Скопје, 27  јули 2018 (МИА) - Каде дефинитивно ќе оди трасата за гасната делница од Скопје за Гостив... повеќе...

Осум повредени во десетина сообраќајки во Скопје

Осум повредени во десетина сообраќајки во Скопје

Скопје, 26 јули 2018 (МИА) – Осум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сооб... повеќе...

Во Македонска Каменица се расчистуваат патишта до селата во должина од 160 километри

Во Македонска Каменица се расчистуваат патишта до селата во должина од 160 километри

Штип, 25 jули 2018 (МИА) - Во тек е редовно чистење и целосно ставање во функција на локалните патиш... повеќе...