• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Телекомуникации

Делегација од „Словенска пошта“ во посета на „Македонска пошта“

Делегација од „Словенска пошта“ во посета на „Македонска пошта“

Скопје, 17 март 2017 (МИА) - Претставници од „Словенска пошта“ и нејзината компанија ќерка  „ЕППС“, ... повеќе...

 
Затворен граничниот премин Табановце

Затворен граничниот премин Табановце

Скопје, 13 март 2017 (МИА) - Поради дефект на систем за електрична енергија граничниот премин Табано... повеќе...

Намалена видливост на патот Тетово - Попова Шапка и на превојот Ѓавато

Намалена видливост на патот Тетово - Попова Шапка и на превојот Ѓавато

Скопје, 8 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Поради по... повеќе...

Се асфалтира локалниот пат до штипското село Никоман

Се асфалтира локалниот пат до штипското село Никоман

Штип, 3 март 2017 (МИА) - Почна асфалтирањето на локалниот пат меѓу штипските села Шашаварлија и Ник... повеќе...

Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Крива Паланка

Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Крива Паланка

Крива Паланка, 2 март 2017 (МИА) - Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила ноќе... повеќе...

Промовирана нова електронска услуга на Катастарот

Промовирана нова електронска услуга на Катастарот

Скопје, 27 февруари 2017 (МИА) - Граѓаните и бизнис заедницата од денеска можат да имаат увид во урб... повеќе...

Нови методи на следење на безбедноста на сообраќајот на патиштата

Нови методи на следење на безбедноста на сообраќајот на патиштата

Скопје, 27 февруари 2017 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП... повеќе...

Вработените во Железница ќе го добијат вториот дел од платата за декември

Вработените во Железница ќе го добијат вториот дел од платата за декември

Скопје, 17 февруари 2017 (МИА) - Македонски Железници Транспорт АД Скопје инфромира дека денеска на ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка

Куманово, 9 февруари 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка е во пре... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка (ДПЛ)

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка (ДПЛ)

Куманово, 9 февруари 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка е во пре... повеќе...

Прво истражување за медиумската писменост кај возрасната популација во Македонија

Прво истражување за медиумската писменост кај возрасната популација во Македонија

Скопје, 7 февруари 2017 (МИА) - Во Агенцијата за аудио и аудиомедиумски услуги денеска беа презентир... повеќе...

Делегација на „Македонска пошта“ во посета на Косово

Делегација на „Македонска пошта“ во посета на Косово

Скопје, 6 февруари 2017 (МИА) - Делегација на „Македонска пошта“ предводена од генералниот директор ... повеќе...

Намалена видливост на некои патни правци, аеродромот во Скопје отворен за сообраќај

Намалена видливост на некои патни правци, аеродромот во Скопје отворен за сообраќај

Скопје, 6 февруари 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наме... повеќе...

Прекин на сообраќајот на обиколницата Битола-Ресен поради свлечиште

Прекин на сообраќајот на обиколницата Битола-Ресен поради свлечиште

Скопје, 24 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен, преку Обик... повеќе...

Две возила излетале на патот Маврови Анови-Дебар

Две возила излетале на патот Маврови Анови-Дебар

Тетово, 18 јануари 2017 (МИА) - Едно возило завршило во водите на реката Радика, откако претходно из... повеќе...

Втор снежен бран во источна Македонија

Втор снежен бран во источна Македонија

Штип, 11 јануари 2017 (МИА) - Вториот снежен бран најмногу снег донесе во беровскиот регион. Техничк... повеќе...

Забранет сообраќајот за тешки товарни возила на неколку патни правци

Забранет сообраќајот за тешки товарни возила на неколку патни правци

Скопје, 11 јануари 2017 (МИА) - Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци к... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...