• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Телекомуникации

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Сообраќајот без забрани по влажни коловози

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни колов... повеќе...

 
ЈСП-Турс со еднодневни излетнички тури до манастирите низ Македонија

ЈСП-Турс со еднодневни излетнички тури до манастирите низ Македонија

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - ЈСП-Турс денеска соопшти дека започна со реализација на проектот „Лето ... повеќе...

Ридско-брзински натпревар на Водно

Ридско-брзински натпревар на Водно

Скопје, 9 јуни 2018 (МИА) - На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најав... повеќе...

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

Скопје, 8 јуни 2018 (МИА) - На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најав... повеќе...

„Пежо“ излетало од  патот во близина на Плетвар, патниците полесно повредени

„Пежо“ излетало од патот во близина на Плетвар, патниците полесно повредени

Прилеп, 30 мај 2018 (МИА) - На патот Градско – Прилеп во близина на Плетвар околу 18 часот од засега... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Скопје, 28 мај 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат А-3 од браната Калиманци до селото Исти... повеќе...

Верижен судир во близина на железничката станица во Скопје

Верижен судир во близина на железничката станица во Скопје

Скопје, 17 мај 2018 (МИА) - Верижен судир на шест возила се случи претпладнево на улица „Никола Каре... повеќе...

РСБСП: Матурантите да не управуваат моторно возило за време на матурските прослави

РСБСП: Матурантите да не управуваат моторно возило за време на матурските прослави

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - „Не си фраер ако загинеш на матура“ е пораката што секоја година Републи... повеќе...

Дебата за измените на Законот за вработување инвалидни лица

Дебата за измените на Законот за вработување инвалидни лица

Скопје, 7 мај 2018 (МИА) - Во македонското Собрание денеска се одржа јавна расправа во врска со изме... повеќе...

Сообраќајот со умерен интензитет и по суви коловози

Сообраќајот со умерен интензитет и по суви коловози

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Инт... повеќе...

Четворица повредени во сообраќајка кај Велес

Четворица повредени во сообраќајка кај Велес

Велес 4 мај 2018 (МИА)  - Четири лица се полесно повредени во директен судар меѓу две патнички возил... повеќе...

Сообраќајот зголемен надвор од градските средини

Сообраќајот зголемен надвор од градските средини

Скопје, 1 мај 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Инт... повеќе...

Прекин на сообраќајот на патот Пршовце - Јегуновце поради асфалтирање

Прекин на сообраќајот на патот Пршовце - Јегуновце поради асфалтирање

Скопје, 28 април 2018 (МИА) - Прекин на сообраќајот денеска ќе има на патот Пршовце - Јегуновце пора... повеќе...

Автомобил излета од пат кај патарината Градско

Автомобил излета од пат кај патарината Градско

Кавадарци, 22 април 2018 (МИА) - Едно лице е повредено откако автомобил „БМВ“ излетал од патот Негот... повеќе...

Бугарски автобус што патувал кон Македонија изгорел кај ГП Ѓуешево- Деве Баир

Бугарски автобус што патувал кон Македонија изгорел кај ГП Ѓуешево- Деве Баир

Ќустендил, 20 април 2018 (МИА) - Бугарски автобус, со 46 патници кои патувалке кон Македонија, синоќ... повеќе...

Посебен сообраќаен режим за време на Дигиталниот самит

Посебен сообраќаен режим за време на Дигиталниот самит

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Поради претстојниот Дигитален самит на земјите од Западен Балкан, што ... повеќе...

Прв директен лет од Истанбул до Охрид со „Онур Ер“

Прв директен лет од Истанбул до Охрид со „Онур Ер“

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - На аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид денеска ќе биде одбележано ... повеќе...

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...