• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Телекомуникации

Сообраќајот по влажни коловози, на патот Макази - Маркова нога се вози по една лента

Сообраќајот по влажни коловози, на патот Макази - Маркова нога се вози по една лента

Скопје, 7 април 2018 (МИА) - На патниот правец Макази - г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. ... повеќе...

 
РСБСП со кампања за позитивните навики во сообраќајот

РСБСП со кампања за позитивните навики во сообраќајот

Скопје, 4 април 2018 (МИА) - „Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот!“ е новата пролетна едука... повеќе...

ФЕИТ и М-НАВ ќе доедуцираат кадри за потребите на воздухопловната индустрија

ФЕИТ и М-НАВ ќе доедуцираат кадри за потребите на воздухопловната индустрија

Скопје, 2 април 2018 (МИА) - Факултетот за електротехника и информациски технологии ќе соработува со... повеќе...

Патот од Сопиште до Центар преку Водно во употреба до крајот на јуни

Патот од Сопиште до Центар преку Водно во употреба до крајот на јуни

Скопје, 29 март 2018 (МИА) - Регионалниот пат од Сопиште преку Водно до центар е комплетно завршен и... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Неготино - Кавадарци

Нормализиран сообраќајот на патот Неготино - Кавадарци

Скопје, 23 март 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Неготино- Кавадарци е нормализиран, соо... повеќе...

Сопственици обвинуваат дека патот до Кожуф е затворен поради отворањето рудници

Сопственици обвинуваат дека патот до Кожуф е затворен поради отворањето рудници

Кавадарци, 22 март 2018 (МИА) - Сопственици на објекти кај Ски центарот „Кожуф” сметаат дека поради ... повеќе...

Железничкиот сообраќај на пругата Велес-Гевгелија се одвива нормално

Железничкиот сообраќај на пругата Велес-Гевгелија се одвива нормално

Скопје, 22 март 2018 (МИА) - Железничкиот сообраќај на пругата Велес-Гевгелија се одвива нормално и ... повеќе...

Делегација од АЦВ во Монтреал на средби со челниците на ИКАО

Делегација од АЦВ во Монтреал на средби со челниците на ИКАО

Скопје, 14 март 2018 (МИА) - По повод одбележувањето на јубилејот - 25 години од членството на Репуб... повеќе...

Турски авион се урна во Иран

Турски авион се урна во Иран

Техеран, 11 март 2018 (МИА) - Турски авион денеска се урна во југозападниот дел на Иран, јави иранск... повеќе...

Превртен камион  на автопатот Скопје - Гевгелија кај Стоби

Превртен камион на автопатот Скопје - Гевгелија кај Стоби

Неготино, 11 март 2018 (МИА) - Камион се превртел на автопатот Скопје -Гевгелија кај Стоби, при што ... повеќе...

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Скопје, 1 март 2018 (МИА) - Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека... повеќе...

Намалена видливост поради магла на патот од село Лисец до Попова Шапка

Намалена видливост поради магла на патот од село Лисец до Попова Шапка

Скопје, 1 март 2018 (МИА) - Намалена видливост од 50 до 60 метри поради магла има на патниот правец ... повеќе...

Забрана за тешки товарни возила на Стража и  Маврово поради снег

Забрана за тешки товарни возила на Стража и Маврово поради снег

Скопје, 21 февруари 2018 (МИА) - Поради интензивни врнежи од снег на планискиот премин Стража од 16.... повеќе...

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово поради снег

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово поради снег

Скопје, 21 февруари 2018 (МИА) - Поради интензивни врнежи од снег на планискиот премин Маврово се во... повеќе...

Слаб снег на Шапка, Стража, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Слаб снег на Шапка, Стража, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Скопје, 20 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни колов... повеќе...

РСБСП: Над 60 отсто од возачите користат мобилен додека возат

РСБСП: Над 60 отсто од возачите користат мобилен додека возат

Скопје, 20 февруари 2018 (МИА) - Употребата на мобилен телефон додека возачот управува моторно возил... повеќе...

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Скопје, 19 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес кај селото Сопот од... повеќе...