• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Телекомуникации

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Скопје, 19 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес кај селото Сопот од... повеќе...

 
Претстојната сезона директна авионска линија на релација Истанбул - Охрид

Претстојната сезона директна авионска линија на релација Истанбул - Охрид

Охрид, 16 февруари 2018 (МИА) – Турската нискобуџетна авиокомпанија „Онур Ер“ за претстојната турист... повеќе...

Прооден патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива наизменично

Прооден патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива наизменично

Mаврово, 14 февруари 2018 (МИА) - Механизираните екипи кои од изутрината работеа на расчистување, ус... повеќе...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Скопје, 13 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село ... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Градско, во прекин Кочани-Македонска Каменица

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Градско, во прекин Кочани-Македонска Каменица

Скопје, 12 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп-Градско кај местото викано „... повеќе...

Отсечени селата Малино, Брест и Танушевци

Отсечени селата Малино, Брест и Танушевци

Скопје, 12 февруари 2018 (МИА) - Патниот правец кој води до селата Малино, Брест и Танушевци во општ... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на локалниот пат Стровија-Црнилишта

Нормализиран сообраќајот на локалниот пат Стровија-Црнилишта

Прилеп, 11 февруари 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на локалниот пат меѓу селата Стровија и ... повеќе...

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

Скопје, 10 февруари 2018 (МИА) - По повод верскиот празник Задушница  денеска и утре од 6 до 16 часо... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, намалена видливост на патот Маврово – Маврови Анови

Сообраќајот по влажни коловози, намалена видливост на патот Маврово – Маврови Анови

Скопје, 7 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловоз... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, на Попова Шапка врнежи од снег

Сообраќајот по влажни коловози, на Попова Шапка врнежи од снег

Скопје, 3 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловоз... повеќе...

Во Кавадарци се поставуваат пластични пречки за да го спречат брзото возење

Во Кавадарци се поставуваат пластични пречки за да го спречат брзото возење

Кавадарци, 2 февруари 2018 (МИА) - Во општина Кавадарци денеска почна поставувањето конусни пластичн... повеќе...

Почна санацијата на големите одрони на патниот правец Кочани - Делчево

Почна санацијата на големите одрони на патниот правец Кочани - Делчево

Делчево, 24 јануари 2018 (МИА) - Почна чистењето на големите камени одрони кои повеќе од две години ... повеќе...

Изменет сообраќаен режим за време на манифестацијата за Водици

Изменет сообраќаен режим за време на манифестацијата за Водици

Скопје, 19 јануари 2018 (МИА) - Посебен сообраќаен режим на неколку сообраќајници во центарот на Ско... повеќе...

Изменет сообраќаен режим за Водици во Скопје

Изменет сообраќаен режим за Водици во Скопје

Скопје, 18 јануари 2018 (МИА) - Посебен сообраќаен режим на неколку сообраќајници во центарот на Ско... повеќе...

Сообраќајот на патиштата по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот на патиштата по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Скопје, 17 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег ... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Шапка, Маврово и Стража

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Шапка, Маврово и Стража

Скопје, 13 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег ... повеќе...

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово-Липково, магла на дел од патиштата

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово-Липково, магла на дел од патиштата

Скопје, 12 јануари 2018 (МИА) - Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот п... повеќе...