• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Телекомуникации

Намалена видливост на патниот правец Тетово - село Гајре и на превојот Стража

Намалена видливост на патниот правец Тетово - село Гајре и на превојот Стража

Скопје, 10 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива по наместа влажни... повеќе...

 
Сообраќајот по суви коловози на пониските и влажни коловози на повисоките места

Сообраќајот по суви коловози на пониските и влажни коловози на повисоките места

Скопје, 7 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози на пониск... повеќе...

Изградба и реконструкција на 700 километри патна мрежа и нови пруги

Изградба и реконструкција на 700 километри патна мрежа и нови пруги

Скопје, 5 јануари 2018 (МИА) -  Анекси на договори за продoлжување на роковите за изградба на трите ... повеќе...

Годинава 139 загинати во 7.330 сообраќајки во Македонија

Годинава 139 загинати во 7.330 сообраќајки во Македонија

Скопје, 22 декември 2017 (МИА) – Поради непочитување на правилата за ограничување на брзината и за д... повеќе...

Во прекин железничкиот товарен сообраќај (ДПЛ)

Во прекин железничкиот товарен сообраќај (ДПЛ)

Скопје, 11 декември 2017 (МИА) - Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места снег

Сообраќајот по влажни коловози, на повисоките места снег

Скопје, 10 декември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози, а на некои о... повеќе...

Магла на Стража и Плетвар, девијација на патот Делчево-М. Каменица

Магла на Стража и Плетвар, девијација на патот Делчево-М. Каменица

Скопје, 3 декември 2017 (МИА) - Намалена видливост поради магла од 30 до 50 метри утрово е забележан... повеќе...

Состанок на Кризниот штаб на општина Центар за состојбата со врнежите

Состанок на Кризниот штаб на општина Центар за состојбата со врнежите

Скопје, 1 декември 2017 (МИА) -  Кризниот штаб на општина Центар вечерва констатираше дека нема изле... повеќе...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Скопје, 15 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, соопш... повеќе...

Дипломатски клуб: Скопскиот аеродром да се преименува во „Киро Глигоров“

Дипломатски клуб: Скопскиот аеродром да се преименува во „Киро Глигоров“

Скопје, 10 ноември 2017 (МИА) - Дипломатскиот клуб – Скопје дава поддршка Скопскиот меѓународен аеро... повеќе...

Вајгл во Скопје на средби Џафери и партиските координатори (ДПЛ))

Вајгл во Скопје на средби Џафери и партиските координатори (ДПЛ))

Скопје, 9 ноември 2017 (МИА) - Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеск... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец  Дебар - Маврово

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово

Скопје, 8 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово вечерва е нормализиран,... повеќе...

Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Скопје, 8 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец  Дебар - Маврово е во прекин од 15.40 ч... повеќе...

Две лица полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Росоман

Две лица полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Росоман

Велес, 31 октомври 2017 (МИА) - Две лица се полесно повредени во вчерашниот судар на товарно моторно... повеќе...

Четворица повредени и штета од 160.000 денари биланс од две сообраќајки во тетовско

Четворица повредени и штета од 160.000 денари биланс од две сообраќајки во тетовско

Тетово, 31 октомври 2017 (МИА) - Четворица повредени и вкупнa материјална штета од околу 160 илјади ... повеќе...

Жена повредена во сообраќајка кај Страцин

Жена повредена во сообраќајка кај Страцин

Кратово, 29 октомври 2017 (МИА) - На магистралниот пат Куманово - Крива Паланка, синоќа се случи соо... повеќе...

Над 3.600 првачиња добија сообраќајни безбедносни елеци

Над 3.600 првачиња добија сообраќајни безбедносни елеци

Скопје, 25 октомври 2017 (МИА) - Над 3.600 првачиња добија  флуоресцентни елечиња за безбедно движењ... повеќе...