Телекомуникации

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Скопје, 24 октомври 2017 (МИА) - Автомотосојузот на Македонија утрово соопшти дека на граничниот пре... повеќе...

 
Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Битола - Прилеп

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Битола - Прилеп

Битола, 23 октомври 2017 (МИА) - Осумнаесет годишната битолчанка К.Ј. го загуби животот, а сопатничк... повеќе...

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Скопје, 23 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Битола кај с.Тополчани од 1... повеќе...

На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

Скопје, 21 октомври 2017 (МИА) - На преминот Деве Баир на македонско-бугарската граница поради зголе... повеќе...

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Скопје, 19 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот за товарни возила преку граничниот премин Делчево - Ста... повеќе...

Предизвици и реформи пред македонската и хрватската пошта

Предизвици и реформи пред македонската и хрватската пошта

Скопје, 17 октомври 2017 (МИА) - Делегација на Хрватска пошта предводена од генералниот директор Ива... повеќе...

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Скопје, 4 октомври 2017 (МИА) - Градежни активности ќе се изведуваат од утре на улицата „Народни хер... повеќе...

Повредени две лица во вкупно шест сообраќајки вчера во Скопје

Повредени две лица во вкупно шест сообраќајки вчера во Скопје

Скопје, 28 септември 2017 (МИА) – Две лица се потешко повредени во две од вкупно шест сообраќајни не... повеќе...

Две жртви на патиштата во источна Македонија

Две жртви на патиштата во источна Македонија

Штип, 26 септември 2017 (МИА) - Две лица денеска загинаа на патиштата во источна Македонија во две с... повеќе...

Времена измена на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Времена измена на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) - Времена измена на сообраќајот од утрово се воведува на магистрални... повеќе...

Времена измена на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Времена измена на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) - Времена измена на сообраќајот утре се воведува на магистралниот па... повеќе...

Сертификат од ИКАО за директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Сертификат од ИКАО за директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Скопје, 8 септември 2017 (МИА) - Првиот човек на Советот на Меѓународната организација за цивилно во... повеќе...

РСБСП повикува на одговорно учество во сообраќајот за време на празниците

РСБСП повикува на одговорно учество во сообраќајот за време на празниците

Скопје, 8 септември 2017 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на  патиштата (РСБС... повеќе...

Загинаа две лица во сообраќајка на патот Штип-Радовиш (ДПЛ)

Загинаа две лица во сообраќајка на патот Штип-Радовиш (ДПЛ)

Штип 21 август 2017 (МИА) - Две лица загинаа, а две се потешко повредени е билансот од сообраќјната ... повеќе...

На граничните премини задржувања од 15 до 30 минути

На граничните премини задржувања од 15 до 30 минути

Скопје, 5 август 2017 (МИА) - На граничните премини на македонска страна има задржувања од 15 до 30 ... повеќе...

РСБСП: Добар одмор за безбедно патување

РСБСП: Добар одмор за безбедно патување

Скопје, 25 јули 2017 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) ап... повеќе...

Средба на претставници на албанските партии за точки од Декларацијата

Средба на претставници на албанските партии за точки од Декларацијата

Скопје, 19 јули 2017 (МИА) - Во Собранието на Република Македонија денеска се одржа средба на претст... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...