Телекомуникации

Завршија градежните работи на автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Завршија градежните работи на автопатската делница Демир Капија - Смоквица

Демир Капија, 23 мај 2017 (МИА) - Заклучно со денеска завршуваат активностите за асфалтирање на нова... повеќе...

 
Сообраќајка на автобус што сообраќал од Скопје за Белград, повредени четири лица

Сообраќајка на автобус што сообраќал од Скопје за Белград, повредени четири лица

Белград, 20 мај 2017 (МИА) - Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на ... повеќе...

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Автобус што сообраќај од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

Белград, 20 мај 2017 (МИА) - Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на ... повеќе...

Сообраќајот на патот Прилеп - Кавадарци нормализиран

Сообраќајот на патот Прилеп - Кавадарци нормализиран

Скопје, 18 мај 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Кавадарци, кој беше во прекин ... повеќе...

Наскоро ќе почне изградбата на патиштата  Штип - Радовиш и Ранковце - Крива Паланка

Наскоро ќе почне изградбата на патиштата Штип - Радовиш и Ранковце - Крива Паланка

Крива Паланка, 11 мај 2017 (МИА) - За еден месец ќе почне изградбата на експресните патишта  Штип - ... повеќе...

Регионален натпревар „Детски семафор“ во Куманово

Регионален натпревар „Детски семафор“ во Куманово

Куманово, 10 мај 2017 (МИА) - Секторот за превенција од СВР Куманово, во соработка со општинскиот се... повеќе...

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово

Делчево, 29 април 2017 (МИА) - До крајот на мај треба да завршат градежните работи на регионалниот п... повеќе...

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Од денеска па се до завршување со градежни работи ќе биде изменет режи... повеќе...

Двајца повредени во сообраќајката кај „ОХИС“

Двајца повредени во сообраќајката кај „ОХИС“

Скопје, 12 април 2017 (МИА) - Две лица се повредени во сообраќајка што се случи денеска околу пладне... повеќе...

Еден повреден во сообраќајка меѓу автобус и товарно возило во Скопје

Еден повреден во сообраќајка меѓу автобус и товарно возило во Скопје

Скопје, 12 април 2017 (МИА) - Еден патник е повреден во сообраќајка што се случи денеска околу пладн... повеќе...

АД за стопанисување со станбен и деловен простор гради зграда со социјални станови во Струмица

АД за стопанисување со станбен и деловен простор гради зграда со социјални станови во Струмица

Струмица, 7 април 2017 (МИА) - До наредниот септември треба да биде готова зградата со социјални ста... повеќе...

Работилница на РСБСП и МВР во Охрид

Работилница на РСБСП и МВР во Охрид

Скопје, 25 март 2017 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) и ... повеќе...

Во прекин сообраќајот преку обиколница Битола, се пренасочува преку градот

Во прекин сообраќајот преку обиколница Битола, се пренасочува преку градот

Скопје, 24 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец  А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколн... повеќе...

 РСБСП: Минатата година во Македонија 35 пешачи го загубиле животот

РСБСП: Минатата година во Македонија 35 пешачи го загубиле животот

Скопје, 24 март 2017 (МИА) - Во Република Македонија во 2016 година, 35 пешаци го загубиле животот в... повеќе...

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Скопје, 23 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, соопшти АМ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Дебар - Маврово кај  местото Ѓини Гроб

Во прекин сообраќајот на патот Дебар - Маврово кај местото Ѓини Гроб

Скопје, 18 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај местото викано Ѓини... повеќе...

Делегација од „Словенска пошта“ во посета на „Македонска пошта“

Делегација од „Словенска пошта“ во посета на „Македонска пошта“

Скопје, 17 март 2017 (МИА) - Претставници од „Словенска пошта“ и нејзината компанија ќерка  „ЕППС“, ... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...