• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јули 2018, 

Спорт

Баерн Минхен го совлада ПСЖ, Нико Ковач дебитираше со триумф

Баерн Минхен го совлада ПСЖ, Нико Ковач дебитираше со триумф

Клагенфурт, 21 јули 2018 (МИА) - Баерн Минхен го совлада ПСЖ со 3:1 на Интернационалниот куп на шамп... повеќе...

 
Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

Мадрид, 21 јули 2018 (МИА) - Фудбалерот Кристијано Роналдо ја плати казната од 13,5 милиони евра, ко... повеќе...

Историски медал за мешовит корејски тим

Историски медал за мешовит корејски тим

Сеул, 21 јули 2018 (МИА) – Јанг Во-џин од Јужна Кореја и севернокорејката Ча Хјо-сим го освоија злат... повеќе...

Пол-позиција за Фетел во Германија

Пол-позиција за Фетел во Германија

Хокенхајм, 21 јули 2018 (МИА) – Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, беше најбрз на денешните квалиф... повеќе...

Паоло Скарони именуван за нов претседател на Милан

Паоло Скарони именуван за нов претседател на Милан

Милано, 21 јули 2018 (МИА) - Aмериканскиот инвестициски фонд „Елиот менаџмент“, кој неодамна ја през... повеќе...

Томас: Подобро да ме исвиркаат на подиум, отколку да ме сожалуваат

Томас: Подобро да ме исвиркаат на подиум, отколку да ме сожалуваат

Париз, 21 јули 2018 (МИА) – Носителот на жолтата маица Герајнт Томас од тимот Скај изјави дека не му... повеќе...

Еспаргаро пуштен на домашно лекување

Еспаргаро пуштен на домашно лекување

Кемниц, 21 јули 2018 (МИА) – Возачот на Априлија, Алеш Еспаргаро, ја напушти болницата и замина на д... повеќе...

Мајкл Бизли потпиша едногодишен договор со Лос Анџелес лејкерс

Мајкл Бизли потпиша едногодишен договор со Лос Анџелес лејкерс

Лос Анџелес, 21 јули 2018 (МИА) - Кошаркарот Мајкл Бизли потпиша едногодишен договор со Лос Анџелес ... повеќе...

Путин: Стадионите од Мундијалот ќе останат за фудбал

Путин: Стадионите од Мундијалот ќе останат за фудбал

Калининград, 21 јули 2018 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека 12-те стадиони, кои... повеќе...

Чепкоеч постави нов светски рекорд на 3.000 метри со пречки во Монако

Чепкоеч постави нов светски рекорд на 3.000 метри со пречки во Монако

Монте Карло, 21 јули 2018 (МИА) - Кениската атлетичарка Беатрис Чепкоеч постави нов светски рекорд н... повеќе...

Тотенхем го продолжи договорот и со Ерик Ламела

Тотенхем го продолжи договорот и со Ерик Ламела

Лондон, 20 јули 2018 (МИА) -  Само по неколку часа откако Сон Хеунг-мин потпиша нов договор со Тотен... повеќе...

Претседателот на Рома доби тримесечна забрана да присуствува на натпревари од ЛШ

Претседателот на Рома доби тримесечна забрана да присуствува на натпревари од ЛШ

Рим, 20 јули 2018 (МИА) - Претседателот на Рома, Џејмс Палота, доби тримесечна суспензија од УЕФА и ... повеќе...

Сон Хеунг-мин го продолжи договорот со Тотенхем

Сон Хеунг-мин го продолжи договорот со Тотенхем

Лондон, 20 јули 2018 (МИА) -  Фудбалерот на Тотенхем, Сон Хеунг-мин, го продолжи договорот со клубот... повеќе...

Наполи не е зантересиран за Бензема и Ди Марија

Наполи не е зантересиран за Бензема и Ди Марија

Неапол, 20 јули 2018 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, изјави дека нема намера ... повеќе...

Конте го тужи Челзи

Конте го тужи Челзи

Лондон, 20 јули 2018 (МИА) – Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, ќе поднесе тужба против лон... повеќе...

Истрагата утврди дека полицијата не го убила кошаркарот Ханикат

Истрагата утврди дека полицијата не го убила кошаркарот Ханикат

Лос Анџелес, 20 јули 2018 (МИА) - Американскиот кошаркар, Тајлер Ханикат, не е убиен во престрелката... повеќе...

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Париз, 20 јули 2018 (МИА) - Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Сил... повеќе...