Спорт

Минесота ќе потпише договор со Таунс вреден 190 милиони долари

Минесота ќе потпише договор со Таунс вреден 190 милиони долари

Минеаполис, 23 септември 2018 (МИА) – Центарот Минесота Карл-Ентони Таунс ќе потпише нов договор со ... повеќе...

 
Лопетеги: Натпреварот со Еспањол беше тежок

Лопетеги: Натпреварот со Еспањол беше тежок

Мадрид, 23 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги по победата над Еспањол (1... повеќе...

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Џенова, 23 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 9... повеќе...

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Лакташи, 23 септември 2018 (МИА) - Екипите на Црвена ѕвезда од Белград и Будуќност од Подгорица ќе и... повеќе...

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Чикаго, 23 септември 2018 (МИА) – На ревијалниот тениски „Лејвер куп“ во Чикаго каде играат селекции... повеќе...

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) – Британецот Ентони Џошуа го победи рускиот боксер  Александар Повет... повеќе...

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Ливерпул, 22 септември 2018 (МИА) – Германскиот фудбалски стручњак Јирген Клоп денеска го предводеше... повеќе...

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбит... повеќе...

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Фред го отвори р... повеќе...

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

алермо, 22 септември 2018 (МИА) - Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Или... повеќе...

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, ќе пр... повеќе...

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Букурешт, 22 септември 2018 (МИА) – Во моментов најдобрата светска тенисерка Симона Халеп изјави дек... повеќе...

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

Торино, 22 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Аллегри, изјави дека клубот во Т... повеќе...

Барселона се надева на потписот на Погба

Барселона се надева на потписот на Погба

Барселона, 22 септември 2018 (МИА) – Шпанскиот шампион Барселона е заинтересирана за купувањето на ф... повеќе...

Се враќа оптимизмот во Манчестер Јунајтед

Се враќа оптимизмот во Манчестер Јунајтед

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) – Последните добри игри и победи, придонесоа да се врати позитивн... повеќе...

Меси остана без талисманот

Меси остана без талисманот

Барселона, 22 септември 2018 (МИА) – Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргент... повеќе...

Три нови правила во НБА лигата

Три нови правила во НБА лигата

Вашингтон, 22 септември 2018 (МИА) – Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА ги у... повеќе...

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...