Спорт

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот (видео)

Џенова, 23 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 9... повеќе...

 
Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Црвена ѕвезда против Будуќност во финалето на АБА Суперкупот

Лакташи, 23 септември 2018 (МИА) - Екипите на Црвена ѕвезда од Белград и Будуќност од Подгорица ќе и... повеќе...

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Светот не се предава, намали на 7:5 на пресметката со Европа

Чикаго, 23 септември 2018 (МИА) – На ревијалниот тениски „Лејвер куп“ во Чикаго каде играат селекции... повеќе...

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Џошуа го нокаутира Поветкин (видео)

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) – Британецот Ентони Џошуа го победи рускиот боксер  Александар Повет... повеќе...

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Клоп го забележа 600 натпревари во национален шампионат

Ливерпул, 22 септември 2018 (МИА) – Германскиот фудбалски стручњак Јирген Клоп денеска го предводеше... повеќе...

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Вардар ја забележа седмата победа на седмиот меѓусебен дуел со Кристијанштад

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбит... повеќе...

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Фред 500-тиот фудбалер кој постигна гол за Манчестер Јунајтед (видео)

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Фред го отвори р... повеќе...

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски (видео)

алермо, 22 септември 2018 (МИА) - Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Или... повеќе...

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Фергусон ќе го гледа Јунајтед прв пат по мозочниот удар

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, ќе пр... повеќе...

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Халеп: Без Грен слем трофеј не сте шампион

Букурешт, 22 септември 2018 (МИА) – Во моментов најдобрата светска тенисерка Симона Халеп изјави дек... повеќе...

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

Торино, 22 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Аллегри, изјави дека клубот во Т... повеќе...

Барселона се надева на потписот на Погба

Барселона се надева на потписот на Погба

Барселона, 22 септември 2018 (МИА) – Шпанскиот шампион Барселона е заинтересирана за купувањето на ф... повеќе...

Се враќа оптимизмот во Манчестер Јунајтед

Се враќа оптимизмот во Манчестер Јунајтед

Манчестер, 22 септември 2018 (МИА) – Последните добри игри и победи, придонесоа да се врати позитивн... повеќе...

Меси остана без талисманот

Меси остана без талисманот

Барселона, 22 септември 2018 (МИА) – Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргент... повеќе...

Три нови правила во НБА лигата

Три нови правила во НБА лигата

Вашингтон, 22 септември 2018 (МИА) – Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА ги у... повеќе...

Дербито со Бешикташ последна шанса за Коку

Дербито со Бешикташ последна шанса за Коку

Истанбул, 22 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Фенербахче, Филип Коку се соочува со отказ доколку н... повеќе...

Неуспешно деби на двојката Ѓоковиќ/Федерер (видео)

Неуспешно деби на двојката Ѓоковиќ/Федерер (видео)

Чикаго, 22 септември 2018 (МИА) – Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се ... повеќе...

Мозаик

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот н...