Спорт

Ањели сака натпревари од Серија „А“ да се играат во странство

Ањели сака натпревари од Серија „А“ да се играат во странство

Торино, 24 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, изјави дека клубовите... повеќе...

 
Лопетеги започна шампионски во Реал Мадрид (статистика)

Лопетеги започна шампионски во Реал Мадрид (статистика)

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - Во последните 10 години, Реал Мадрид освои само две титули во ... повеќе...

„Франс фудбал“ ќе доделува „Златна топка“ и за жени

„Франс фудбал“ ќе доделува „Златна топка“ и за жени

Париз, 24 септември 2018 (МИА) - Француското издание „Франс фудбал“ оваа година ќе додели награда „З... повеќе...

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Мајами, 24 септември 2018 (МИА) - Зинедин Зидан бил поканет од својот поранешен соиграч Дејвид Бекам... повеќе...

Луис Енрике: ВАР е најдоброто нешто што му се случи на фудбалот

Луис Енрике: ВАР е најдоброто нешто што му се случи на фудбалот

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - Селекторот на Шпанија, Луис Енрике, рече дека воведувањето на сист... повеќе...

Борусија Дортмунд и Хофенхајм под истрага во Германија

Борусија Дортмунд и Хофенхајм под истрага во Германија

Берлин, 24 септември 2018 (МИА) - Германскиот фудбалски сојуз ќе ги испитува Хофенхајм и Борусија До... повеќе...

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Манчестер, 24 септември 2018 (МИА) - Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапио... повеќе...

Италијанските медиуми веќе му најдоа замена на Ди Франческо

Италијанските медиуми веќе му најдоа замена на Ди Франческо

Рим, 24 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо нема уште долго да се задржи н... повеќе...

Како изгледа лицето на Поветки по мечот со Џошуа (видео)

Како изгледа лицето на Поветки по мечот со Џошуа (видео)

Москва, 24 септември 2018 (МИА) – Рускиот боксер Александар Поветкин беше нокаутиран од Џошуа на меч... повеќе...

ФИФА вечер го избира најдобриот

ФИФА вечер го избира најдобриот

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Светската фудбалска федерација (ФИФА) вечер ќе го избере фудбалеро... повеќе...

Бернардески: Роналдо е голем играч и човек

Бернардески: Роналдо е голем играч и човек

Торино, 24 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардеси, изјави дека неговиот т... повеќе...

Извлечени групите за третата фаза на СП во одбојка

Извлечени групите за третата фаза на СП во одбојка

Торино, 24 септември 2018 (МИА) – Во Торино денеска е извршена ждрепката за „Фајнал сикс“ фазата на ... повеќе...

Вестерман повторно во Жалгирис

Вестерман повторно во Жалгирис

Каунас, 24 септември 2018 (МИА) - Францускиот кошаркар Лео Вестерман по една сезона помината во ЦСКА... повеќе...

Суперкласико му припадна на Ривер плејт (видео)

Суперкласико му припадна на Ривер плејт (видео)

Буенос Аирес, 24 септември 2018 (МИА) – Екипата на Ривер плејт го доби големото дерби со Бока јуниор... повеќе...

Мареј нема да игра на мастерсите во Шангај и во Париз

Мареј нема да игра на мастерсите во Шангај и во Париз

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) – Британскиот тенисер Енди Мареј нема да учествува на турнирите од М... повеќе...

И меѓу фудбалерите има актери (видео)

И меѓу фудбалерите има актери (видео)

Ротердам, 24 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Феенорд Стивен Бергес се најде во комична ситуациј... повеќе...

Европа го освои „Лејвер-купот“ (видео)

Европа го освои „Лејвер-купот“ (видео)

Чикаго, 24 септември 2018 (МИА) – Селекцијата составена од европски тенисери го освои трофејот во „Л... повеќе...