• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Спорт

Мурињо: Погба никогаш не ми кажал дека сака да замине

Мурињо: Погба никогаш не ми кажал дека сака да замине

Манчестер, 15 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се уште не е на ја... повеќе...

 
ВАДА ќе ги врати правата на руската антидопинг агенција

ВАДА ќе ги врати правата на руската антидопинг агенција

Москва, 15 септември 2018 (МИА) - Раководството на светската антидопинг агенција (ВАДА) добила препо... повеќе...

Алвеш: Нејмар дека мора да го промени своето однесување

Алвеш: Нејмар дека мора да го промени своето однесување

Париз, 15 септември 2018 (МИА) - Бразилецот Нејмар во 2017-та година пристигна пристигна во ПСЖ од Б... повеќе...

Нејмар не можел да спие, затоа не игра за ПСЖ

Нејмар не можел да спие, затоа не игра за ПСЖ

Париз, 15 септември 2018 (МИА) - Големата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Нејмар беше на трибините на „Па... повеќе...

Сопственикот на Наполи сака да го купи Хајдук

Сопственикот на Наполи сака да го купи Хајдук

Неапол, 15 септември 2018 (МИА) - Сопственикот на италијанскиот гигант Наполи, Аурелио де Лаурентис ... повеќе...

Борусија Дортмунд на чело на Бундеслигата, Алкасер ја „отвори“ сметката

Борусија Дортмунд на чело на Бундеслигата, Алкасер ја „отвори“ сметката

Дортмунд, 15 септември 2018 (МИА) - Борусија Дортмунд привремено се најде на чело во Бундеслигата от... повеќе...

Тренерот на Лајпциг со „тркало на казните“ ја зголемува дисциплината во тимот

Тренерот на Лајпциг со „тркало на казните“ ја зголемува дисциплината во тимот

Лајпциг, 14 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Лајпциг, Ралф Рангник, со цел да ја подобри дисциплин... повеќе...

Исинбаева: Неприфатливо е руските атлетичари да не учествуваат во Токио

Исинбаева: Неприфатливо е руските атлетичари да не учествуваат во Токио

Москва, 14 септември 2018 (МИА) - Повеќекратната олимписка, светска и европска шампионка во скок со ... повеќе...

Раиконен најбрз на вториот тренинг во Сингапур, Фетел удри во ѕид

Раиконен најбрз на вториот тренинг во Сингапур, Фетел удри во ѕид

Сингапур, 14 септември 2018 (МИА) - Возачот на Ферари, Кими Раиконен, оствари најдобро време на втор... повеќе...

Ривалдо: Бејл и Бензема ќа ја пополнат празнината по заминувањето на Роналдо

Ривалдо: Бејл и Бензема ќа ја пополнат празнината по заминувањето на Роналдо

Мадрид, 14 септември 2018 (МИА) - Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо смета дека Реал Мадрид ќе ... повеќе...

Против кошаркарот на Бостон, Џабар Бирд, поднесена тужба за семејно насилство

Против кошаркарот на Бостон, Џабар Бирд, поднесена тужба за семејно насилство

Бостон, 14 септември 2018 (МИА) – Против кошаркарот на Бостон селтикс, Џабар Бирд, е поднесена туж... повеќе...

Лорис се враќа на тренинзите за десетина дена

Лорис се враќа на тренинзите за десетина дена

Лондон, 14 септември 2018 (МИА) - Голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис нема да настапи на утреш... повеќе...

ПСЖ: Не е добро што Нејмар и Мбапе се поврзуваат со Реал

ПСЖ: Не е добро што Нејмар и Мбапе се поврзуваат со Реал

Париз, 14 септември 2018 (МИА) - Во Пари Сен Жермен се вознемирени што двете најголеми ѕвезди на тим... повеќе...

Модриќ затаил данок во 2012-та, треба да плати 1,2 милион евра

Модриќ затаил данок во 2012-та, треба да плати 1,2 милион евра

Мадрид, 14 септември 2018 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, ќе мора да плати 1,2 милио... повеќе...

Мурињо посвети речиси цела прес-конференција на Рашфорд

Мурињо посвети речиси цела прес-конференција на Рашфорд

Манчестер, 14 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо рече дека дефанзив... повеќе...

Претседателот на Милан: Целта е Лигата на шампионите, а не Скудетото

Претседателот на Милан: Целта е Лигата на шампионите, а не Скудетото

Милано, 14 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Милан Паоло Скарони призна дека освојувањето на С... повеќе...

Фетел: Јас сум мојот најголем непријател, а не Хамилтон

Фетел: Јас сум мојот најголем непријател, а не Хамилтон

Сингапур, 14 септември 2018 (МИА) - Екипата на Ферари има побрз автомобил оваа сезона во Формула 1, ... повеќе...