• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Спорт

Пирло: Не би бил изненаден ако повторно го видам Погба во Јуве

Пирло: Не би бил изненаден ако повторно го видам Погба во Јуве

Торино, 14 септември 2018 (МИА) - Легендата на италијанскиот фудбал, Андреа Пирло исто така зеде ста... повеќе...

 
Франческо Тоти ќе ја презентира својата автобиографија во Колосеумот

Франческо Тоти ќе ја презентира својата автобиографија во Колосеумот

Рим, 14 септември 2018 (МИА) - Легендата на Рома, Франческо Тоти ќе ја претстави својата автобиограф... повеќе...

Гвардиола: Де Бруин не е за продажба

Гвардиола: Де Бруин не е за продажба

Манчестер, 14 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола објави дека играчот ... повеќе...

Иднината на Погба зависи од Мурињо

Иднината на Погба зависи од Мурињо

Манчестер, 14 септември 2018 (МИА) - Иднината на Пол Погба во Манчестер Јунајтед останува неизвесна.... повеќе...

Кими за разделбата со Ферари: Не беше моја одлука

Кими за разделбата со Ферари: Не беше моја одлука

Сингапур, 14 септември 2018 (МИА) - Возачот на Ферари во Формула 1, Кими Раиконен не беше расположен... повеќе...

ВАР тест во Премиер лигата

ВАР тест во Премиер лигата

Лондон, 14 септември 2018 (МИА) - За прв пат во својата историја, Премиер лигата ќе го тестира систе... повеќе...

Македонија со важна победа против Косово во претквалификациите за Евробаскет 2021

Македонија со важна победа против Косово во претквалификациите за Евробаскет 2021

Приштина, 13 септември 2018 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација оствари победа со 73:76 ... повеќе...

Балотели надвор од првиот тим на Ница поради вишокот килограми

Балотели надвор од првиот тим на Ница поради вишокот килограми

Ница, 13 септември 2018 (МИА) - Од францускиот клуб Ница презедоа ригорозни мерки кон Марио Балотели... повеќе...

Дибала: Сезоната не започна добро за мене

Дибала: Сезоната не започна добро за мене

Торино, 13 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Јувентус, Паоло Дибала призна дека сезоната не започн... повеќе...

Билиа посака нов договор: Го правам она што Гатузо го бара од мене

Билиа посака нов договор: Го правам она што Гатузо го бара од мене

Милан, 13 септември 2018 (МИА) - Играчот од средниот ред на Милан, Лукас Билиа сака да го продолжи д... повеќе...

ПСЖ во „Џордан“ дресови за Лигата на шампионите

ПСЖ во „Џордан“ дресови за Лигата на шампионите

Париз, 13 септември 2018 (МИА) - Пари Сен Жермен претстави два нови сета на дресови, кои ќе се ко... повеќе...

Гвардиола го убедува Рабио да се пресели во Манчестер Сити

Гвардиола го убедува Рабио да се пресели во Манчестер Сити

Париз, 13 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола има желба да го земе хал... повеќе...

Челзи го испуштиле Мбапе кога имал 13 години

Челзи го испуштиле Мбапе кога имал 13 години

Лондон, 13 септември 2018 (МИА) - Еден од најголемите таленти на светскиот фудбал - Килијан М... повеќе...

Последна желба на Сер Алекс била Гундоган да дојде во Манчестер Јунајтед

Последна желба на Сер Алекс била Гундоган да дојде во Манчестер Јунајтед

Манчестер, 13 септември 2018 (МИА) - Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел н... повеќе...

Хакинен посочи три причини зошто Хамилтон има 30 поени пред Фетел

Хакинен посочи три причини зошто Хамилтон има 30 поени пред Фетел

Бракли, 13 септември 2018 (МИА) - Двократниот светски шампион Мика Хакинен посочи три причини зошто ... повеќе...

Интер мора да продаде играчи за 40 милиони евра

Интер мора да продаде играчи за 40 милиони евра

Милано, 13 септември 2018 (МИА) - Интер е должен да генерира 40 милиони евра од продажба на фудбалер... повеќе...

Герет Бејл доби признание за својата силна форма

Герет Бејл доби признание за својата силна форма

Мадрид, 13 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, кој се наоѓа во одлична форм... повеќе...

Мозаик

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...

Берт Рејнолдс и оставил се на својата внука

Актерот Берт Рејнолдс, кој неодамна почина во Флор...