Спорт

Батлер побара дозвола од Минесота да го напушти клубот

Батлер побара дозвола од Минесота да го напушти клубот

Минеаполис, 20 септември 2018 (МИА) – Кошаркарот на Минесота, Џими Батлер го извести менаџерот на кл... повеќе...

 
Хамес објасни зошто ги испровоцира навивачите на Бенфика (видео)

Хамес објасни зошто ги испровоцира навивачите на Бенфика (видео)

Лисабон, 20 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Баерн Минхен, Хамес Родригез објасни зошто ги прово... повеќе...

Сестрата на Роналдо: Ќе платите за неговите солзи!

Сестрата на Роналдо: Ќе платите за неговите солзи!

Лисабон, 20 септември 2018 (МИА) – Сестрата на Кристијано Роналдо, Катја Авеиро преку социјалните мр... повеќе...

Манчестер Сити постави негативен рекорд (видео)

Манчестер Сити постави негативен рекорд (видео)

Манчестер, 20 септември 2018 (МИА) – Екипата на Манчестер Сити е првиот англиски клуб со четири врза... повеќе...

Прв црвен картон за Роналдо во Лигата на шампионите (видео)

Прв црвен картон за Роналдо во Лигата на шампионите (видео)

Валенсија, 20 септември 2018 (МИА) – Кристијано Роналдо имаше неславно деби за Јувентус во Лигата на... повеќе...

ЛШ: Ајакс убедливо го совлада АЕК, Шахтјор и Хофенхајм ремизираа

ЛШ: Ајакс убедливо го совлада АЕК, Шахтјор и Хофенхајм ремизираа

Амстердам, 19 септември 2018 (МИА) - Ајакс со убедлива победа од 3:0 против грчкиот претставник АЕК ... повеќе...

Казинс: Голден Стејт може да одговори на секоја игра

Казинс: Голден Стејт може да одговори на секоја игра

Оукленд, 19 септември 2018 (МИА) - Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Демаркус Казинс изјави дека н... повеќе...

Берлускони ја презема Монца

Берлускони ја презема Монца

Монца, 19 септември 2018 (МИА) - Претседателот на фудбалскиот клуб Монца, Никола Коломбо, потврди де... повеќе...

Фелпс: По пензионирањето спортистите заслужуваат поголема поддршка

Фелпс: По пензионирањето спортистите заслужуваат поголема поддршка

Њујорк, 19 септември 2018 (МИА) – Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс истакна дека треба да ... повеќе...

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Надал ќе ги пропушти на турнирите во Пекинг и Шангај

Барселона, 19 септември 2018 (МИА) – Актуелниот најдобар тенисер во светот Рафаел Надал соопшти дека... повеќе...

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Рим, 19 септември 2018 (МИА) - Торино се повлече од заедничката кандидатура со Кортина Д'Aмпецо и со... повеќе...

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Северна и Јужна Кореја со заедничка кандидатура за Олимписките игри во 2032 година

Пјонгјанг, 19 септември 2018 (МИА) – Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка ... повеќе...

АТП го суспендираше судијата Лајани

АТП го суспендираше судијата Лајани

Лондон, 19 септември 2018 (МИА) - Тенискиот судија Мохамед Лајани поради кршење на правилото за непр... повеќе...

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија не се плаши од Јувентус и Роналдо

Валенсија, 19 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Валенсија, Марселињо изјави дека неговиот тим не се... повеќе...

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Мадрид, 19 септември 2018 (МИА) – Неверојатни 400 милиони евра ќе чини реконструкцијата на стадионот... повеќе...

Киево казнетo со одземање три бода

Киево казнетo со одземање три бода

Рим, 19 септември 2018 (МИА) – Екипата на Киево од Верона е казнета со одземање три бода, одлучи Ита... повеќе...

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња

Белград, 19 септември 2018 (МИА) – Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис беше импресиониран ... повеќе...