Спорт

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу стар

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу стар

Лос Анџелес, 17 септември 2018 (МИА) -  Ѕвездата на американската МЛС лига Златан Ибрахимовиќ викенд... повеќе...

 
Пред 18 години светот престана да биде ист, Меси пристигна во Барселона

Пред 18 години светот престана да биде ист, Меси пристигна во Барселона

Барселона, 17 септември 2018 (МИА) – Пред точно 18 години Лионел Меси долета во Барселона и оттогаш ... повеќе...

Имобиле се согласи за нов договор со Лацио

Имобиле се согласи за нов договор со Лацио

Рим, 17 септември 2018 (МИА) - Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле е близу до продолжување на договорот... повеќе...

Тоти доби понуда да му се врати на фудбалот

Тоти доби понуда да му се врати на фудбалот

Сиднеј, 17 септември 2018 (МИА) - Поранешниот фудбалер од средниот ред на Рома и италијанската репре... повеќе...

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Кипчоге: Верував во рекорд, но не со такво време (видео)

Берлин, 17 септември 2018 (МИА) – Кениецот Елиуд Кипчоге кој во Берлин постави нов светски рекорд во... повеќе...

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Дебитантски гол на Елмас за Фенербахче во турското првенство (видео)

Коња, 17 септември 2018 (МИА) – Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас го постигна својот п... повеќе...

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (видео)

Фоџа, 17 септември 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски е јунак... повеќе...

Србија европски шампион во баскет 3х3

Србија европски шампион во баскет 3х3

Букурешт, 17 септември 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Србија го освои првото место на Европското п... повеќе...

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Милосављев ја има одбраната на колото во ЛШ (видео)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Голманот на Вардар, Дејан Милосављев со својата тројна одбрана на ... повеќе...

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Фетел: Додека имаме шанси ќе се бориме за титулата

Сингапур, 17 септември 2018 (МИА) – Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел беше разочаран по вчерашната... повеќе...

Коста се извини за плукањето

Коста се извини за плукањето

Торино, 17 септември 2018 (МИА) - Бразилскиот фудбалер, член на Јувентус, Даглас Коста на вчерашниот... повеќе...

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Вест Хем стави крај на губитничката серија

Ливерпул, 16 септември 2018 (МИА) - Вест Хем конечно стави крај на катастрофалната серија од почеток... повеќе...

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вејн Руни планира да стане тренер по крајот на кариерата

Вашингтон, 16 септември 2018 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се довери ... повеќе...

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Хамилтон со убедлива победа во Сингапур, веќе води со 40 поени

Сингапур, 16 септември 2018 (МИА) - Луис Хамилтон забележа категорична победа на Гран При на Сингапу... повеќе...

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Роналдо со два гола му донесе победа на Јуве

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Со двата гола на петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристи... повеќе...

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Јуве нуди замена - Дибала за Погба

Торино, 16 септември 2018 (МИА) - Јувентус планира да го понуди на Манчестер Јунајтед Паоло Диба... повеќе...

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Кипчоге го сруши светскиот рекорд во маратон

Берлин, 16 септември 2018 (МИА) - Кенискиот атлетичар Елиуд Кипчоге го сруши светскиот рекорд за 45-... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...